„W głębi lasu” to opowiedziana w sześciu odcinkach adaptacja powieści Harlana Cobena, która dołączyła do grona innych popularnych seriali (między innymi francusko-brytyjskiego „Safe” i hiszpańskiego „El Inocente” ) zrealizowanych na podstawie twórczości tego amerykańskiego autora bestsellerowych thrillerów i kryminałów. O czym jest nowa polska produkcja Netflixa? „W głębi lasu” w zaskakujący sposób przedstawia losy warszawskiego prokuratora Pawła Kopińskiego, który mimo upływu czasu nie potrafi uporać się ze stratą zaginionej w niewyjaśnionych okolicznościach podczas obozu letniego siostry. Niespodziewanie policja odnajduje ciało chłopca, które może mieć coś wspólnego z zagadkową tragedią sprzed 25 lat, doprowadzając tym samym do przełomu w śledztwie. Nadzieję na rozwiązanie sprawy przyćmiewają jednak głęboko skrywane rodzinne tajemnice, których wyjście na jaw może sprawić, że wszystko, co Paweł przez lata budował legnie w gruzach. Co ważne, akcja serialu rozgrywa się tutaj w dwóch wymiarach czasowych. Obejmuje rok 1994 oraz 2019. 

Jak donosi Gazeta Wyborcza, do efektów pracy nad tekstem oryginalnym odniósł się już sam jego autor oraz producent wykonawczy serialu „Oglądając moją amerykańską powieść wrzuconą w waszą rzeczywistość, poczułem się, jakby wehikuł czasu przeniósł mnie w sam środek lat 90., do czasu, gdy byliśmy młodzi i pełni nadziei.” miał powiedzieć Coben. 

„W głębi lasu”: obsada i twórcy 

W rolach głównych zobaczymy Grzegorza Damięckiego (Paweł Kopiński), Agnieszkę Grochowską (Laura Goldsztajn) i Wiktorię Filus (Laura Goldsztajn w 1994 roku). W pozostałych rolach wystąpili między innymi Hubert Miłkowski, Jacek Koman, Cezary Pazura i Ewa Skibińska. Za reżyserię odpowiedzialni byli natomiast znany z hitu „Jesteś Bogiem” (2012) Leszek Dawid oraz Bartosz Konopka kojarzony przede wszystkim z „Królikiem po berlińsku” (2009) i „Lękiem wysokości” (2011). Na liście twórców nie sposób pominąć odpowiadających za scenariusz Agaty Malesińskiej, Wojciecha Miłoszewska, Emilio Mauro i Michaela Yebbę.