Zmarł Virgil Abloh, projektant Off-White i Louis Vuitton

Dotarła do nas właśnie przykra informacja o śmierci Virgila Abloha, projektanta związanego między innymi z domem mody Louis Vuitton i założyciela marki Off-White. W social mediach pojawił się komunikat prasowy, który wyjaśnił, że artysta od 2019 roku walczył z rzadką postacią raka - naczyniakomięsakiem serca. 

"Jesteśmy zdruzgotani, gdy ogłaszamy odejście naszego ukochanego Virgila Abloha, zaciekle oddanego ojca, męża, syna, brata i przyjaciela. Pozostawił kochającą żonę Shannon Abloh, dzieci Lowe Abloh i Gray Abloh, siostrę Edwinę Abloh, rodziców Nee i Eunice Abloh oraz wielu mu drogich przyjaciół i kolegów. Przez ponad dwa lata Virgil dzielnie walczył z rzadką, agresywną postacią raka – naczyniakomięsakiem serca. Od czasu swojej diagnozy w 2019 roku zdecydował się znosić swoją walkę prywatnie, przechodząc liczne wymagające terapie, jednocześnie kierując kilkoma ważnymi instytucjami, które obejmują modę, sztukę i kulturę. Przez to wszystko jego etyka pracy, nieskończona ciekawość i optymizm nigdy się nie zachwiały. Virgil napędzało oddanie dla rzemiosła i swojej misji otwierania drzwi dla innych oraz tworzenia ścieżek dla większej równości w sztuce i projektowaniu.

Często powtarzał: „Wszystko, co robię, jest dla 17-letniej wersji siebie”, głęboko wierząc, że sztuka może inspirować przyszłe pokolenia.

Dziękujemy wszystkim za miłość i wsparcie oraz prosimy o prywatność, gdy opłakujemy i świętujemy życie Virgila. Virgil Abloh 30 września 1980 – 28 listopada 2021". 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez @virgilabloh

"Wszyscy jesteśmy zszokowani tą straszną wiadomością. Virgil był nie tylko genialnym projektantem, wizjonerem, ale także człowiekiem o pięknej duszy i wielkiej mądrości. Rodzina LVMH jednoczy się w tej chwili wielkiego smutku i wszyscy myślimy o jego bliskich po śmierci ich męża, ojca, brata czy przyjaciela" Bernard Arnault, prezes LVMH.

Virgil Abloh od 2018 roku był dyrektorem artystycznym linii męskiej Louis Vuitton. W 2013 roku założył markę Off-White, która odmieniła zupełnie podejście do streetwearu. Pracował także jako producent muzyczny i DJ. Był jednym ze 100 najbardziej wpływowych ludzi na świecie (2018, magazyn "Time").