Victoria Beckham wspomina przykry incydent

Victoria Beckham postanowiła ostatnio opowiedzieć o skandalicznych prośbach, o które proszono ją jako celebrytkę pod koniec lat 90. Jedną z nich, było ważenie się w krajowej telewizji zaraz po urodzeniu syna Brooklyna. Celebrytka po porodzie znacząco straciła na wadze, co jak sama przyznała, było efektem genów. Mimo to, opinia publiczna szybko zaczęła jej zarzucać, że choruje na zaburzenia odżywiania. Gospodarz programu Chris Evans, postanowił drążyć temat i dopytywał gwiazdę o jej rutynę fitness. Kiedy była Spice Girl odpowiedziała, że nie jest na specjalnej diecie, ani nie ćwiczy, prowadzący postanowił poprosić piosenkarkę, aby się zważyła, co miało „udowodnić” jej znaczną utratę wagi. Projektantka zauważyła, że taka sytuacja, byłaby dziś nie do pomyślenia oraz podkreśliła szkodliwość takich zachowań.

"Po tym jak urodziłam Brooklyna, wszędzie były zdjęcia wskazujące na każdą część mojego ciała, z której musiałam stracić na wadze” - wspomina gwiazda.

Victoria Beckham o relacji z własnym ciałem

Teraz, wiele lat po incydencie, Victoria ponownie poruszyła temat relacji z własnym ciałem. Wspomniała, że jako nastolatka czuła się „zbyt pulchna”, jednak z wiekiem nauczyła się kochać i akceptować swoje ciało. Celebrytka stwierdziła, że „chęć bycia naprawdę szczupłym jest staroświeckim podejściem” i ma nadzieję, że jej dzieci będą patrzeć tylko na "zdrowe" pokazywanie ciała.

"Myślę, że kobiety w dzisiejszych czasach chcą wyglądać zdrowo. Ja osobiście chcę mieć tak dobrą pupę, jak tylko mogę. Jako matka, chcę, aby Harper przebywała w pobliżu kobiet, które celebrują swoje krągłości i cieszą się tym, jak wyglądają” - powiedziała Beckham. 

Victoria podkreśla, że nie chodzi „o bycie określonym rozmiarem", ale "o to, by wiedzieć, kim się jest i być z tego szczęśliwym”. I choć, jak gwiazda sama przyznaje, jej młodsze lata skupiały się na utrzymaniu, jak najszczuplejszej sylwetki, to obecnie nie podchodzi już do tego tematu tak radykalnie.

„Znalazłam balans pomiędzy zabawą, a byciem zdyscyplinowaną w kwestii zdrowego odżywiania i treningu”- przyznała projektantka