Zespół Spice Girls zadebiutował na scenie w 1996 roku. Jak przystało na girls band z lat 90. każdej z dziewczyn przypisano indywidualny styl. I tak Mel C promowała ubrania w duchu athleisure, Mel B uwielbiała print w lamparcie cętki, a Emma buty na wysokiej platformie. Każda z nich otrzymała też swój własny przydomek: Sporty, Scary, Baby, Ginger i Posh. Victorii w udziale przypadł oczywiście ten ostatni. Z pespektywy czasu wydaje się on dość zabawny. Choć aktualny styl projektantki rzeczywiście świetnie sprawdza się na królewskich uroczystościach (Beckhamowie nieraz zapraszani byli uroczystości w Pałacu Buckingham), to dwie dekady temu Victoria Beckham prezentowała się nieco inaczej. Słowo „posh” oznacza przecież coś szykownego, wyrafinowanego i związanego z wyższą klasą. Tymczasem Beckham lubowała się w sukienkach długości mini, mocno opalonej skórze, wyciętych topach i krzykliwych wzorach.

Jak sama przyznała po latach nie była do końca zadowolona ze swojego scenicznego pseudonimu: „Imię Posh nadano mi w 1996 roku w czasie lunchu z Peterem Lorainem z magazynu „Top of The Pops” i resztą zespołu Spice Girls. Nie mogę powiedzieć, że byłby to mój pierwszy wybór, ale ostatecznie przyjęłam go na swoich zasadach. Byłam młoda i nieśmiała, a bycie Posh pomogło mi odnaleźć swój styl, pewność siebie i własny głos”. Niemniej to właśnie ten wizerunek pomógł piątce dziewczyn z Londynu podbić świat i sprzedać rekordowe 80 milionów płyt. Po kilku albumach, filmach i trasie koncertowej grupa zakończyła działalność w 2000 roku. Nie zaszkodziło to karierze Victorii, bo na palcu nosiła już obrączkę i pierścionek zaręczynowy od jednego z najpopularniejszych angielskich piłkarzy, a w głowie być może kiełkowały jej myśli o modowym imperium.

Victoria Beckham odtworzyła stylizację z teledysku do „Wannabe”

Wszyscy stęsknieni za klimatem lat 90. na pewno ucieszą się na widok najnowszej fotografii ex-Spicetki. Victoria właśnie opublikowała na Instagramie zdjęcie w kusej małej czarnej. Czujni obserwatorzy dostrzegli w niej nawiązanie do stylizacji z teledysku do utworu „Wannabe”. W komentarzach posypały się komplementy i domysły o powrocie Posh Spice. Fani zasypali jej profil hashtagami #PoshForever, a niektórzy porównują ją do... Audrey Hepburn. Sukienka pochodzi z nowej kolekcji marki Victorii Beckham. Rzeczywiście może przypominać look ze słynnego wideo, ale jednocześnie świetnie wpisuje się w minimalistyczny styl projektantki.

___________________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.