W połowie lipca dotarła do nas wiadomość, że marka Valentino pojawi się w Polsce. Choć na luksusowe ubrania i dodatki musimy podobno jeszcze trochę poczekać, włoski dom mody lansuje w naszym kraju swoje premierowe perfumy. Ich twarzą jest ulubienica projektantów, a mianowicie Lady Gaga. 

Valentino dostępne w Polsce! Poznaj perfumy, których twarzą jest Lady Gaga

Zapach "Voce Viva" (po włosku "głos") stworzył dyrektor kreatywny marki, Pierpaolo Piccioli wraz z zespołem Valentino Beauty oraz mistrzyniami sztuki perfumeryjnej - Honorine Blanc i Amandine Clerc. "'Voce Viva' to hymn na cześć podążania za swoimi marzeniami. Łącząc ducha włoskiego dolce vita z siłą kobiecości Valentino, 'Voce Viva' zachęca do bycia sobą i wyznaczania własnych reguł. To celebracja najbardziej intymnego, osobistego atrybutu każdej kobiety jakim jest jej głos. 'Voce Viva' to nie tylko nazwa, ale także wezwanie do wypowiedzenia na głos najgłębiej skrywanych marzeń i do ich realizacji" - możemy przeczytać w informacji prasowej o nowych perfumach Valentino. 

Premierowy produkt zawiera nuty odzwierciedlające "ducha marki Valentino" - Cool, Color, Couture. Nuta głowy (Color) to pobudzająca zmysły bergamotka, soczysta mandarynka, a także świeży imbir. Nuta serca (Couture) zawiera białe kwiaty, kwiat pomarańczy, gardenię oraz jaśmin. Nuta bazy (Cool) to używany dotąd głownie w męskich perfumach kryształowy mech, a także drzewo sandałowe i słodka wanilia z Madagaskaru.

"Piosenkarka uosabia cechy Voce Viva - jej uniwersalny głos ma moc jednoczenia kobiet, mężczyzn i żywiołów."

“Ten zapach przyszedł mi do głowy jako wzmacniająca wszystkie zmysły symfonia. Dlatego właśnie naturalną koleją rzeczy była jednoczesna praca nad zapachem i jego flakonem, a także niezwykły udział Lady Gagi w całym przedsięwzięciu. Kampania i sam film to hołd dla równości i dla pokolenia bez granic. Spośród wszystkich zmysłów wybrałem Voce (głos) jako pierwsze skrzypce orkiestry, która odgrywa zapachową symfonię. Głos jest znakiem, najbardziej bezpośrednim środkiem wyrazu. Żaden głos nie jest równy drugiemu, a każdy głos śpiewa własną, niepowtarzalną pieśń. Na Voce Viva składają się różne arie tej samej, unikalnej, rozwijającej się w przestrzeni symfonii, które wzmocniły mój głos, moją siłę" - powiedział Pierpaolo Piccioli.

Za zdjęcia odpowiedzialny był duet Inez & Vinoodh, a za wideo Harmony Korine. W spocie usłyszymy nową wersję piosenki Lady Gagi z jej ostatniego albumu.