Soundtrack do „Stranger Things 4” jest hitem na platformach streamingowych

„Running Up That Hill" to pierwszy singiel z piątego albumu Kate Bush "Hounds of Love", który stał się przebojem w 1985 roku i jak się okazuje, być może także i w 2022. A to z powodu 4. sezonu "Stranger Things”! Po premierze nowej serii hitu Netfliksa, utwór wspiął się na szczyt listy przebojów iTunes i po raz pierwszy w historii trafił do serwisów streamingowych. Obecnie znajduje się na 106. miejscu w rankingu Spotify z ponad milionową liczbą odtworzeń. Na dodatek, nie tylko utwór „Running Up That Hill” stał się znów popularny - cała ścieżka dźwiękowa do "Stranger Things 4” (na której możemy usłyszeć m.in. Talking Heads, KISS i Beach Boys)  przypadła fanom do gustu i zajęła 5. miejsce w zestawieniu 200 najlepszych albumów iTunes.

 

Running Up That Hill” Kate Bush - kiedy pojawia się w serialu "Stranger Things"?

Piosenka po raz pierwszy pojawia się już w pierwszym odcinku 4. sezonu, gdy Max (w tej roli Sadie Sink) przechadza się po szkolnych korytarzach, słuchając jej na swoim walkmanie. Utwór powraca kilka odcinków później, nabierając dodatkowego znaczenia. Jednak nie tylko serialowa Max jest miłośniczką piosenkarki. Winona Ryder również jest wielką fanką Bush, czego dowiodła na premierze serialu, kiedy przyozdobiła swoją stylizację przypinką z piosenkarką. Dodatkowo, nazwała ją „swoją bohaterką”.

"Mam obsesję na jej punkcie od kiedy byłam małą dziewczynką. Przez ostatnie siedem lat dawałam wskazówki na planie, nosząc koszulki z Kate Bush. Nie wiem, czy też tak macie, ale w mojej szkole trzeba było się przebierać na WF, a ja czasami nie chciałam. Po prostu siedziałam z moimi słuchawkami i słuchałam jej. Jest moją bohaterką” - powiedziała aktorka w rozmowie z USA Today.