Uber rusza z akcją dobroczynną! W jej ramach użytkownicy aplikacji będą mogli pomóc mieszkańcom domów samotnej matki, a także fundacjom czy stowarzyszeniom, przekazując najbardziej potrzebne im dary. Użytkownicy z Warszawy otrzymają w tym celu specjalną funkcję w ramach aplikacji, zaś mieszkańcy pozostałych miast, w których dostępna jest usługa, będą musieli wpisać specjalny kod.  Wszystkie koszty związane z przejazdami w ramach UberGIVING pokrywa Uber. 

Jak skorzystać z dobroczynnego przejazdu? 

Mieszkańcy Warszawy będą mogli zamówić dobroczynny przejazd UberGIVING bezpośrednio w samej aplikacji tylko przez 1 dzień: 1 czerwca. W dostępnych opcjach przejazdu wyświetli się ikona UberGIVING, dostępna tuż obok opcji standardowych przejazdów UberX, Select, Van czy Uber Black. Po zamówieniu takiego przejazdu - w miejscu wskazanym przez użytkownika pojawi się kierowca, który odbierze dary i włoży je do pudełka oznakowanego nazwą akcji, a następnie zawiezie je do Domu Samotnej Matki przy ul. Skierdowskiej 2 w Warszawie. Koszty całego przejazdu (w obydwie strony) pokrywa Uber.

Odrębne kody otrzymają mieszkańcy innych polskich miast, w których dostępna jest usługa i których placówki biorą udział w akcji. W przypadku Krakowa będzie to kod: KRKGIVING, w Poznaniu - POZGIVING, w Łodzi - LCJGIVING, w Trójmieście - GDNGIVING, a we Wrocławiu – WROGIVING, w Katowicach – KTWGIVING. Kody są ograniczone do strefy konkretnej placówki biorącej udział w programie i uprawniają do osobistego przekazania rzeczy mieszkańcom domu samotnej matki oraz powrotu w to samo miejsce, z którego zamówiono przejazd. Po dodaniu kodu promocyjnego w aplikacji Uber, uprawniającego do zamówienia darmowego, dobroczynnego przejazdu, będzie on widoczny dla użytkownika w aplikacji od 1 do 8 czerwca. Kody uprawniają do dwóch dobroczynnych przejazdów, o wartości po 50 zł każdy. 

Będziemy wdzięczni wszystkim, którzy przekażą nam żywność o krótkim terminie przydatności do spożycia, taką jak sery, wędliny, warzywa, owoce, a także pieluszki (najlepiej w rozmiarach od 4 do 5), mleko 3,2%, przybory toaletowe, środki chemiczne czy zabawki, które ucieszą dzieci w ich dniu - mówi Izabela Kuś, wolontariuszka ze Stowarzyszenia “Wspólnymi Siłami”, z Domu Samotnej Matki na warszawskiej Białołęce.

Lista placówek, którym można pomóc:

Warszawa: Stowarzyszenie "Wspólnymi Siłami". Czynny w godzinach 8:00 – 20:00.

Łódź: Dom Samotnej Matki im. St. Leszczyńskiej. Czynny w godzinach 10:00 – 19:00. 

Poznań: Fundacja Pomocna Mama. Czynna 1 czerwca w godzinach 11:00 – 16:00 pod adresem przy ul. Promienistej 87a/1. W kolejnych dniach (2 - 8 czerwca) darowizny można natomiast przekazywać w placówce mieszczącej się pod adresem przy ul. Kordeckiego 30a/1 w godzinach 13:00 - 20:00.

Kraków: Centrum Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych „Parkowa”. Czynne w godzinach 8:00 - 21: 00. 

Gdańsk: Dom Samotnej Matki, Caritas. Czynny w godzinach: 9:00 – 17:00.

Wrocław: Dom dla Bezdomnych Kobiet, Matek z Dziećmi i Kobiet w Ciąży Stowarzyszenia Pomocy Akson. Czynny w godzinach: 10:00 – 18:00.

Katowice: Dom Dziecka "Zakątek". Czynny całodobowo.
 

Mat. prasowe Uber