Powrót Kanyego Westa 

We wrześniu mogliśmy przeczytać o tym, że sławny ze swojej kontrowersyjnej osobowości raper zdecydował się edukować kolejne pokolenia. Ye otworzył enigmatyczną szkołę dla liderów, Akademię Dondy. Chwilę później artysta pojawił się na Paryskim Tygodniu Mody, gdzie otworzył pokaz domu mody Balenciaga. A przy kolejnym publicznym wyjściu pojawił się w bluzie z najnowszej kolekcji Yeezy, z napisem "White Lives Matter", a na odwrocie z podobizną Jana Pawła II. 

Instagram usuwa posty Kanyego

Jak się okazuje, to tylko początek powrotu Ye do nagłówków prasy międzynarodowej. W ostatnim czasie Kanye zaczął ponownie udzielać się w mediach społecznościowych. Raper zaczął postować intensywnie na Instagramie obrażając osoby z branży mody. W obronie, których stanęła między innymi Gigi Hadid czy Justin Bieber. Chwilę później opublikował prywatne wiadomości z P Diddy'em, w których producent muzyczny komplementuje bluzy "White Lives Matters". Na niektóre wpisy Kanyego zareagował sam Instagram, a właściwie Meta, do której należy platforma. Konto rapera zostało ocenzurowane, a część postów usunięta. 

Twitter cenzuruje Kanyego

Ingerencja Mety sprowokowała Ye do przeniesienia się na inną platformę, Twittera. Tam gwiazdor napisał bezpośrednio do Marka Zuckerberga z pretensją odnośnie cenzury jego konta na Instagramie. Następnie zamieścił dosyć niezrozumiały wpis odnośnie społeczności żydowskiej. Platforma uznała, że narusza zasady obowiązujące na Twitterze i również zdecydowała się skasować treści zamieszczone przez Kanyego.