"Squid Fame" - turniej inspirowany koreańskim serialem Netflixa "Squid Game" już niedługo w Polsce

"Squid Game" bije rekordy popularności na całym świecie. Produkcja znalazła fanów również w Polsce. Jeden z nich, Marcin Gibert, wpadł na pomysł, aby odwzorować hit Netflixa w postaci turnieju "Squid Fame". Planowany termin rozpoczęcia tej zabawy to 30 kwietnia 2022 roku w Warszawie lub w Szczecinie. Dla widzów planowana jest również transmisja na żywo z wydarzenia. Zapisu można dokonać na stronie zrzutka.pl, gdzie została założona również zbiórka pieniędzy. Ma ona pomóc w realizacji i sfinansowaniu tego pomysłu. 

Będzie to niespotykane dotąd widowisko, pełne emocji, rywalizacji, rozterek oraz frapujących łamigłówek intelektualnych, zręcznościowych oraz sportowych - możemy przeczytać na stronie zbiórki.

Oczywiście organizatorzy zapewniają, że turniej pozbawiony będzie jakiejkolwiek przemocy czy niewłaściwego traktowania. Jest to jedynie inspiracja serialem, a nie jego dokładne odwzorowanie. 

Koreańskim hit Netflixa "Squid Game" w prawdziwym życiu - jak, gdzie i kiedy?

Do udziału w turnieju, który odbędzie się w kwietniu 2022 roku, może zgłosić się każdy, kto wpłaci dowolną kwotę na zbiórkę. O wyborze 30 uczestników zadecydują internauci w specjalnym głosowaniu za pomocą dedykowanej aplikacji. Na ten moment do ostatecznej sumy jeszcze dużo brakuje - zebrano 500 zł z 333 tysięcy. Jeżeli pomysł zostanie zrealizowany, zwycięzca otrzyma 100 tys. zł. 

Nie pierwszy taki pomysł - turniej "Squid Game" w Abu Dhabi

W związku z ogromną popularnością koreańskiego serialu, całkiem niedawno Centrum Kultury Koreańskiej w Abu Dhabi także podjęło się organizacji wydarzenia inspirowanego produkcją Netflixa. Uczestników wyłoniono na podstawie testu wiedzy o "Squid Game". Nagrodą jednak nie była zawrotna suma, ale komplet personalizowanych dresów, w których grali bohaterowie serialu. Celem wydarzenia było nie tylko wypromowanie serialu, ale również kultury koreańskiej. 

Mam nadzieję, że popularność "Squid Game" przyczyni się do rozpowszechnienia również innych aspektów koreańskiej kultury, takich jak Hangeul, taekwondo, czy koreańskie seriale i filmy - podkreśla dyrektor Centrum Kultury Koreańskiej w Zjednoczonych Emiratach Arabskich