Trendy w makijażu na wiosnę 2013: Błękit

Intensywny błękit na powiece podkreśla głębię spojrzenia i nadaje makijażowi letni klimat. Dlatego wielu projektantów we współpracy z makijażystkami postanowiło przywrócić odcienie niebieskiego na światowe wybiegi. Od delikatnych kresek na górnej powiece po dramatyczne kocie oko z kreską eyelinera u Anny Sui – w nadchodzącym sezonie stosujemy się do zasady „more is more”. Moschino z kolei podkreśla błękitem dolną powiekę.

Trendy w makijażu na wiosnę 2013: Kreska na środku powieki

Prosty, efektowny i zdecydowanie niebanalny – tak można określić wiosenno – letni makijaż z pokazów Michaela Korsa czy PPQ.  Wystarczy kupić niebieski lub żółty eyeliner i przesunąć tradycyjną kreskę z linii rzęs na środek powieki.  Przy tworzeniu tego typu makijażu rezygnujemy z tuszu, ewentualnie możemy nałożyć jego niewielką ilość.

Trendy w makijażu na wiosnę 2013: Lata 60te

Kolejny mocny trend na sezon wiosna–lato 2013 to lata 60te. Tak jak w ubiorze, dobierając makijaż na przyszły sezon inspirujemy się Twiggy oraz Raquel Welch. Powiekę podkreślamy grubą kreską wykonaną eyelinerem jak u Temperley London czy Mulberry, a rzęsy mocno tuszujemy, pogrubiając je oraz wydłużając.  Usta pozostają w naturalnym odcieniu.  Aby optycznie powiększyć oczy obrysowujemy białą kredką ich dolną, wewnętrzną część, tzw. linię wodną.

Trendy w makijażu na wiosnę 2013: Czysta biel

Już od kilku sezonów na lato lansuje się biały makijaż.  Przy opalonej skórze  oczy podkreślone białym cieniem wydają się większe, pełniejsze oraz zdrowsze. Bielą można zaznaczyć jedynie kącik oka, co nada im bardziej migdałowego kształtu jak w pokazie Just Cavalli. Dramatyczną interpretacje tego trendu przedstawiła Vivienne Westwood.

Trendy w makijażu na wiosnę 2013: Usta w kolorze wina

Wiosna 2013 pożycza od poprzedniego sezonu trend na ciemne usta. Mimo wyższej temperatury powietrza, makijaż nadal pozostaje ciemny i ciężki. Rada: make up będzie wyglądał lżej, jeśli w ogóle zrezygnujemy z podkreślania oczu czy kości policzkowych jak na pokazie Burberry.

Trendy w makijażu na wiosnę 2013: Neonowe usta                    

Paul Smith czy Missoni proponują bardziej letni pomysł na usta, czylineonowe szminki. Odważne, soczyste i intensywne kolory ożywią makijaż, jednocześnie nadając całości pewnej dziewczęcości. Krzykliwe pomadki uspokajamy delikatnym makijażem oka, wystarczą rzęsy delikatnie podkreślone tuszem.

 

Trendy w makijażu na wiosnę 2013: Pastele

W wiosennej modzie nie mogłoby zabraknąć pastelowego trendu. Nie jest krzykliwy, jest za to niezwykle dziewczęcy i pasuje do każdego typu urody. Delikatnie podkreślone tuszem rzęsy dopełniamy brzoskwiniowym lub pudrowym różem do policzków. Usta malujemy szminką w podobnym odcieniu co róż.  W ten sposób uzyskujemy delikatny, harmonijny i dostosowany do letnich temperatur makijaż.

Kara Becker

Zobacz trendy w makijażu wiosna-lato 2013 w GALERII