Trendy w kuchni zmieniają się tak szybko, jak te w modzie. Dzięki social mediom ekspresowo obiegają cały świat i zapełniają jadłospisy najlepszych restauracji. Staramy się być z nimi na bieżąco - wyjątkowe potrawy natychmiast dokumentujemy za pomocą aparatu i publikujemy na swoich Instagramach. Wiemy, że już nie matcha, a unicorn latte jest najmodniejszą, zdrową alternatywą dla kawy (dowiedz się więcej >>). Rządzą desery spod ciekłego azotu lub wegańska beza z aquafaby (przeczytaj >>). W 2017 roku furorę robi także czarna lemoniada przyrządzana na kokosowym węglu aktywnym. Za to w Nowym Jorku jest szał na cukiernię serwującą desery z surowego ciasta (przeczytaj >>).  

Co jeszcze oferują nam trendy kulinarne 2017? W tym roku stawiamy na kuchnię fushion. Łączymy pozornie "gryzące się" smaki, by stworzyć ekscytujący misz masz. Chętnie posilamy się opcją 2w1, która jest kombinacją ulubionych potraw pochodzących z dwóch różnych krańców świata. Takie kulinarne eksperymenty najczęściej popełniamy z ukochanym fast foodem. Dobrym przykładem jest modne sushito i phorrito - wynik połączenia meksykańskiego dania z klasykami kuchni azjatyckiej.

Pierwsze z nich to, jak można się domyślić, wrapy z ryżem, surową rybą oraz warzywami, które zawijamy w wakame. Sushi w rolkach szybko podbiło Warszawę (lista restauracji >>) i stanowi zdrową, uliczną przekąskę! Jednak jest szansa, że niebawem zapomnimy o nich na rzecz phorrito, czyli wietnamskiej zupy pho oraz meksykańskiego burrito zamkniętych w jednej kanapce. To fuzja smaków pochodząych z Azji i Ameryki Łacińskiej, w której znajdziemy wołowinę gotowaną w bulionie, kiełki soi, noodle, kolendrę czy sos sriracha. Tego miksu jeszcze próbowałyśmy - czekamy, aż zawitają do polskich food trucków!

Trendy kulinarny 2017: azjatyckie burritos - ZDJĘCIA >>