Motywem przewodnim wizażu podczas wiosenno-letnego pokazu Ohne Titel były oczy. Żywy odcień cieni do powiek nadał makijażowi niepowtarzalnego charakteru. A to właśnie kolor gra tym sezonie pierwszoplanową rolę.

Ohne Titel zaproponował oryginalny wizaż oka nawiązujący do motywu elfa. Ten bajkowy akcent w wyrazistym, neonowym kolorze przykuwa uwagę i stanowi ciekawy dodatek stylizacji.

Elfie oko krok po kroku:

Bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie skóry pod makijaż. Cera powinna być nieskazitelnie gładka i świetlista. W tym celu warto użyć trochę bardziej kryjącego podkładu. Przed nałożeniem cienia, nałóż na powieki bazę. W tym makijażu jest to szczególnie ważne, bowiem cień musi się dobrze trzymać. Będziesz potrzebowała także cienkiego i lekko ściętego pędzelka. Przy jego pomocy narysuj grubą kreskę i wyciągnij ją poza granice oka. Ma być podwinięta i ostro zakończona. Drugą kreskę powinnaś narysować tuż przy załamaniu górnej powieki. Zrób to w taki sposób, by obie kreski połączyły się w jednym punkcie.

Największą trudność z pewnością sprawi ci namalowanie obu kresek symetrycznie na jednym i drugim oku. Dlatego też najpierw delikatnie zakreśl miejsca, w których mają one przebiegać. Gdy upewnisz się, że są równe - popraw ich grubość. Uzupełnieniem makijażu będzie maskara nałożona na górne rzęsy. Usta z kolei powinny pozostać w stylizacji typu nude.

Trendu nie musisz traktować dosłownie. Makijaż możesz modyfikować na wiele różnych sposobów.

Zobacz także:

Makijaże ślubne - trendy wiosma/lato 2013>>

Trendy na lato 2013 - matowa pomadka>>