Jeszcze niedawno pisaliśmy o wegańskiej kolekcji butów w Topshop, którą zaakceptowała nawet PETA i do tej pory wspominamy słynną kolekcję Kate Moss dla tej brytyjskiej sieciówki. Okazuje się jednak, że przedsiębiorstwo nie jest w najlepszej formie i planuje zamknąć sklepy Topshop i Topman w całych Stanach Zjednoczonych (przypomnijmy, że na przestrzeni tylko trzech lat zamknięto około dwustu sklepów Topshop w Wielkiej Brytanii). Wszystkie dlatego, że marka odnotowała ogromny spadek sprzedaży na rzecz konkurencji, takiej jak Asos i Boohoo.

Pierwsza wegańska kolekcja butów Topshop>>

Co dalej z Topshop? Dyrektor feneralny Arcadia Group podkreśla, że ten ruch był "trudny, ale konieczny". W najbliższym czasie Topshop zostanie dokładnie przeanalizowany, a firma zmieni tymczasowo właścicieli, żeby móc stwierdzić, czy brytyjską sieciówkę trzeba definitywnie zamknąć na całym świecie, czy może da się ją jeszcze uratować.

Póki co ubrania oraz dodatki Topshop i Topman można kupić nadal przez internet. Likwidacja stacjonarnych sklepów Topshop miała rozpocząć się w zeszły weekend.