Niestety, to powtarza się co miesiąc. Co kilka tygodni na Netflix pojawiają się kolejne nowości, a po cichu pewne tytuły znikają z platformy. Tak było ostatnio z "Idealną żoną" i "Californication", a do końca tego roku na serwisie streamingowym dostępne są odcinki "Przyjaciół" (w 2020 trafią na HBO Max). Teraz musimy pożegnać się z trzema słynnymi filmami. Niestety, te hity kinowe nie będą dłużej dostępne na Netflix. 

Komedie romantyczne 2020. Te filmy o miłości musicie zobaczyć w tym roku >>

Te seriale Netflix nie doczekają się kolejnych sezonów. Które projekty anulowano w 2020 roku? >>

Filmy nominowane do Oscara 2020, które obejrzysz na Netflix >>

Słynne filmy na Netflix dziś znikną z platformy!

Pewnie zastanawiacie się o jakie tytuły chodzi... Niestety Netflix pozbywa się dwóch słynnych komedii romantycznych i słynnego filmu science-fiction. Do 6 grudnia, czyli do końca dnia będzie można obejrzeć "Dziennik Bridget Jones", "Brighet Jones: w pogoni za rozumem" oraz "Blade Runner 2049". 

Ten film Netflix pobija wszelkie rekordy oglądalności. Nowy hit platformy zdobędzie 90 milionów wyświetleń? >>

"Dziennik Bridget Jones" z 2001 roku były kasowym hitem. Film (kolejne części również) oparto na bestsellerowych powieściach Helen Fielding opowiadają o perypetiach Brytyjki po trzydziestce, która próbuje zrzucić kilka kilogramów oraz zerwać z nałogiem palenia. W tym celu zakłada dziennik, opisując w nim często zabawne szczegóły ze swojego życia. "Bridget ma wyrobione zdanie na temat mężczyzn, seksu, aerobiku, jedzenia i wszystkiego, czym żyje współczesna kobieta, a co najważniejsze - wali prawdę prosto z mostu i niczego nie owija w bawełnę." W tej słynnej ekranizacji wystąpili: Renée Zellweger, Hugh Grant i Colin Firth. 

W kolejnej części, czyli w "Brighet Jones: w pogoni za rozumem" (2004 rok), główna bohaterka w końcu zdobyła swojego ukochanego. Mark toleruje (prawie) wszystkie ataki zazdrości Bridget. Dlaczego bowiem każda kobieta w Londynie, łącznie z nową długonogą stażystką pracującą z Markiem, nie miałaby pragnąć odebrać takiego faceta pulchnej, popełniającej gafy Bridget ? Wraz z pojawieniem się zagrożenia, różowe obłoczki nad głową Bridget stają się ciemnymi chmurami, a jej związek z Darcy'm musi przejść poważną próbę. Kiedy wydaje się, że burza jest nieunikniona, na horyzoncie pojawia się były szef Bridget i niepoprawny kobieciarz Daniel Cleaver. 

Na Netlix kończy się też licencja na "Blade Runner 2049", kontynuacji legendarnego "Łowcy androidów". "W 2049 roku do akcji wkracza nowy Blade Runner, czyli łowca - oficer K (Ryan Gosling). Niespodziewanie funkcjonariusz odkrywa spisek, który może zniszczyć pozostałości dawnego porządku i społeczeństwa. Żeby uratować i tak już zrujnowany świat, K musi poprosić o pomoc Deckarda. Problem w tym, że Rick ukrywa się od czasu, gdy w 2019 roku uciekł z Los Angeles..."