Tarot na marzec 2023 - rozkład 5 kart

Czym jest tarotoskop? Nasz wróżbita co miesiąc losuje karty Tarota z myślą o nadchodzących tygodniach. Zawiera się w nich mądrość i porada dotycząca tego, co wydarzy się w najbliższej przyszłości. Tarot nie jest wyrocznią, lecz wskazówką, ułatwiającą dokonanie wyboru. W połączeniu z horoskopem i numerologią na marzec 2023 daje wgląd we wszystkie rzeczy, które mają nadejść.

Tarot na marzec - pytanie do kart: Co powinniśmy wiedzieć i na co musimy uważać w tym miesiącu? 

Przyszłe wydarzenia: karta 10 buław 

Z kart wynika, że marzec 2023 ucieleśnia energię Dziesiątki Buław. Oznacza to, że tylko dzięki ciężkiej pracy pokonamy pojawiające się przeszkody. W tej chwili możemy czuć się obciążeni pomimo sytuacji sprzyjającej naszym celom. Skupiamy się na tym, jak wiele musimy zrobić, przez co nie dostrzegamy pojawiających się szans. Ta karta to znak, że jesteśmy gotowi, by wkroczyć na nową ścieżkę rozwoju. Mamy nadać priorytet temu, co najważniejsze, zamiast zaprzątać sobie głowę drobiazgami. Czasami ów karta reprezentuje także zakończenie. Zwykle wiąże się ono z jakimś projektem, pracą lub nawet związkiem. Czy w jakiejś sferze dałaś z siebie wszystko, a w zamian nie otrzymujesz już nic? Sprawiedliwie oceń swoje położenie i puść to, co nie wspiera twojego wyższego dobra. 

Sytuacja: karta 7 mieczy

Siódemka Mieczy reprezentuje obecną sytuację. Bądźmy teraz świadomi kłamstwa, które wciska nam ktoś inny, lub którymi sami mydlimy sobie oczy. Ta karta jest zaproszeniem do sprawdzenia, czy w tym momencie żyjemy autentycznie. Może ignorujemy swoją intuicję i pojawiające się sygnały ostrzegawcze? Czy przejmujemy się cudzymi problemami, chociaż nie dotyczą one nas samych? A może w naszym otoczeniu jest ktoś, komu trudno zaufać? Jeśli czujesz się nieswojo, wsłuchaj się w siebie. Odsuń się od nieszczerych ludzi i wątpliwych układów.

Przeszkoda: karta Paź Różdżek

Paź Różdżek jest światełkiem w ciemnym tunelu. Przynosi radość po przeżytych trudach. Jednak w tym miesiącu nie będzie nam łatwo znaleźć szczęście, gdy zostaniemy przytłoczeni przez stres. Po raz kolejny musimy stawić czoła pojawiającym się blokadom. Pojawi się przed nami wiele nowych możliwości, lecz musimy zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby właściwie je wykorzystać. Pora uciszyć głos wewnętrznego krytyka. Nie poddawać się lenistwu czy zniechęceniu. Doszukujmy się dobrych rzeczy, które mogą wynikać z sytuacji opisanych na poprzednich dwóch kartach. 

Akcja: karta Królowa Denarów

Królowa Denarów przypomina, by dążyć do równowagi mimo wszystko. Nieważne, co się wydarzy, nie zapominajmy, by o siebie zadbać i zaspokoić swoje potrzeby. Poczucie wewnętrznego komfortu jest niezbędne do osiągnięcia życiowej harmonii. Wypalenie, które grozi nam w tym miesiącu, spróbuje opóźnić naszą drogę do celu. Czas mocno zakorzenić się w ziemi, aby przetrwać nadchodzą wichurę i wyjść z niej cało, niczym solidny dąb. Zacznijmy od małych kroków. Upewnijmy się, że zdrowo się odżywiamy, przebywamy na świeżym powietrzu oraz się relaksujemy. Karta Królowa Denarów obiecuje życiową obfitość, o ile okażemy sobie troskę. 

Lekcja: karta Wieża

Wieża oznacza dramatyczną zmianę. Niektórzy ludzie boją się tej karty, ale wróży ona tylko to, co jest nieuniknione lub konieczne. Czas zbudować swoją przyszłość na solidnych podstawach. Karta Wieża to zachęta, aby iść dalej i nie oglądać się za siebie. Możliwe, że w tym miesiącu zakończymy jakąś toksyczną relację. Wydarzy się coś nieoczekiwanego - po to, abyśmy po totalnej destrukcji odrodzili się z popiołów niczym Feniks. Po chwilowych wstrząsach zauważymy, że nasze życie staje się znacznie lepsze. Odrobimy lekcję i otrzymamy wiedzę, dzięki której poradzimy sobie w kwietniu. 

Równonoc wiosenna - co jeszcze przyniesie marzec? >>