Nikogo nie szokuje już, że na łamach magazynów i modowych wybiegach często widujemy dziwnie znajome twarze. Dzieci gwiazd chętnie korzystają z zawodowych kontaktów rodziców i masowo zasilają zastępy modelek. Wystarczy wymienić Lily-Rose Depp, Kaię Gerber, Hailey Bieber czy Georgię May Jagger. Teraz do tego grona dołączyła córka Björk. 19-latka podpisała kontrakt z Miu Miu i wystąpiła w najnowszej kampanii biżuterii na jesień 2022. Jak Isadora Bjarkardóttir Barney poradziła sobie w roli modelki?

Córka Björk zaczyna karierę w modelingu. Właśnie wystąpiła w kampanii Miu Miu

Kampania Miu Miu to modowy debiut 19-latki. W tym sezonie twarzami włoskiej marki są również Emily Ratajkowski i Sydney Sweeney. Córka Björk zapozowała przed obiektywem Juliena Martineza Leclerca. Fotografie udostępniła na swoim profilu na Instagramie.

Ísadóra Bjarkardóttir Barney, znana także jako Doa, ma na sobie biżuterię zaprojektowaną przez Nathalie Djurberg i Hansa Berga – artystów wizualnych łączących w swoich pracach rzeźbę, animację i dźwięk. Kolekcja inspirowana jest wystawą z 2015 roku zatytułowaną „A Thief Caught in the Act”. Podobnie jak wchodzące w jej skład instalacje artystyczne biżuteria obfituje w kwiatowe motywy, zwierzęce kształty i cukierkowe kolory. Widać w niej dużą dawkę poczucia humoru i figlarności.  Djurberg i Berg nazwali kolekcje „A Remedy”. „Chcieliśmy, aby nazwa była kojąca, ale jednocześnie ekscytująca i nieco mistyczna. Uważamy, że ma wiele warstw” – tłumaczą projektanci. Kampanii towarzyszy krótki spot, który wielu może kojarzyć się z twórczością matki modelki. 

Córka Björk spełnia się nie tylko jako modelka, ale też aktorka

Jednak jej ambicje nie kończą się na modelingu. Nastolatka zdążyła już pojawić się w thrillerze „Wiking”, który kinową premierę miał w kwietniu tego roku. W produkcji o X-wiecznej Islandii wystąpili Alexander Skarsgård, Nicole Kidman, Anya Taylor-Joy, Ethan Hawke, Willem Dafoe i nie kto inny jak Björk. „Odkąd skończyłam 13 czy 14 lat wiedziałam, że chcę poważnie zająć się aktorstwem. Moja mama też to wiedziała. Jest bardzo wspierająca” – wyznała Doa w rozmowie z „The Face”.

Co więcej, Ísadóra ma też zadatki na gwiazdę muzyki. Patrząc na bogate portfolio jej mamy, nie powinno budzić to naszego zdumienia. Wygląda na to, że w nadchodzących latach na sklepowe półki i do serwisów streamingowych może trafić pierwsza płyta pociechy Björk.

Nie czuję się jeszcze komfortowo jako solowa artystka. Mimo to wtedy, podczas pandemii, naprawdę dopracowywałam moje utwory. W pewnym sensie zaczął się z tego formować album. Nie wiem, jak daleko posuną się prace. Ale współpraca z moimi przyjaciółmi, którzy dopiero zaczynają i robią naprawdę fajne rzeczy, była świetną zabawą” – mówiła nastolatka.