Nowa kolekcja Drop 5. to jesienna baza, ale ulepszona w totalnie prokliencki sposób. Projektanci NAGO zmienili lekko ulubione fasony klientek marki według ich wskazówek oraz stworzyli nowe zgodne z ich pomysłami. NAGO dokłada wszelkich starań, by unikać nadprodukcji, dlatego tak często na etapie projektowym pytane są o opinię swoje klientki. 

Model / 05 / 01 / black z guzikami z kokosa to wariacja na temat najczęściej wybieranej sukienki z dropu letniego. Wydłużono ją i dodano rękawy, dzięki czemu ten popularny fason można nosić cały rok. Dodatkowo, na prośbę klientek, zaprojektowano uniwersalną jesienną małą czarną (sukienka / 05 / 11 / black), którą można zakładać dwustronnie – z dekoltem z przodu lub na plecach.

Cała kolekcja konsekwentnie odszyta została tylko z certyfikowanych materiałów.  W 5. dropie wykorzystano: bawełnę organiczną z certyfikatami GOTS i OEKO TEX®100 Standard, cupro (niezwykle miękki materiał, nazywany wegańskim odpowiednikiem jedwabiu) oraz tencel® z certyfikatem LENZING – materiał pochodzenia roślinnego, który jest całkowicie biodegradowalny i wolny od szkodliwych substancji chemicznych. Kolekcje NAGO powstają z troską o każdy detal. Dlatego zamiast plastiku w ubraniach wykorzystuje się guziki kokosa, metalowe napy oraz suwaki bez niklu. Zamówienia zawsze pakowane są w ekologiczne i łatwe do recyklingowania materiały.

Dropy NAGO są projektowane w taki sposób, żeby możliwe było zestawienie ich z modelami z poprzednich sezonów. Odkąd do czerni, beżu i bieli w palecie marki pojawił się koral i mięta, spektrum kombinacji jeszcze się poszerzyło. Kochamy być NAGO :)