Szkło polimerowe - zalety

Laminat łączy mocne strony zwykłego szkła z wytrzymałością. W porównaniu do tego drugiego, wykazuje wyższą odporność na pęknięcia, zarysowania i obciążenia. Deklasuje je też pod względem bezpieczeństwa użytkowania - nie rozbija się na kawałki, dlatego w razie uszkodzenia powierzchni nie grozi nam skaleczenie.

Oprócz tego na korzyść szkła polimerowego przemawia fakt, że jest łatwe do utrzymania w czystości. Aby usunąć zabrudzenia, nie musimy stosować silnych detergentów - wystarczy sama woda i ścierka z mikrofibry. Dodatkowo materiał ten nie posiada spoin, w których mogłyby gromadzić się bakterie i brud.

Laminat RAUVISIO crystal od REHAU

Szkło polimerowe RAUVISIO crystal deep / Mat. prasowe

Prym w produkcji szkła polimerowego wiedzie REHAU - mecenas Stowarzyszenia Architektów Wnętrz, zrzeszającego marki oferujące najwyższą jakość usług. Laminat RAUVISIO crystal znajduje szerokie zastosowanie w aranżacji wnętrz. Obrabia się go za pomocą podstawowych narzędzi stolarskich, dzięki czemu projekty z łatwością dopasować można do przestrzeni. Tak samo jak drewno, szkło polimerowe wykorzystuje się do produkcji mebli, najczęściej frontów i blatów kuchennych, a w wersji slim (4 mm grubości) bezbłędnie sprawdza się jako okładzina ścienna i płyta splashback. Jest na tyle wszechstronne, że może nawet pełnić funkcję tablicy, na której zamieścimy ważne numery telefoniczne czy spiszemy listy zakupów i obowiązków domowych. W zależności od wybranego rodzaju laminatu, wykorzystuje się do tego pisak lub kredę.

Szkło polimerowe RAUVISIO crystal to synonim trwałości. Dzięki wysokiej jakości wykonania, którą potwierdza certyfikat TÜV, jest odporne na uszkodzenia. Niestraszna mu wysoka temperatura, woda i tłuszcz, czyli czynniki, na które narażone jest w kuchni. Nie musimy obawiać się odprysków, naderwanych krawędzi czy tego, że moduły „spuchną” na skutek wilgoci. Laminat nie zmienia koloru (nawet pod wpływem promieni UV) i nie zostają na nim odciski palców.

Funkcjonalność to jedno, ale równie ważny jest design. Pod względem estetycznym RAUVISIO crystal w niczym nie ustępuje zwykłemu szkłu i podobnie jak ono, umożliwia realizację zróżnicowanych pomysłów aranżacyjnych.

Szkło polimerowe RAUVISIO crystal deep / Mat. prasowe

Laminat dostępny jest w wersji matowej i w połysku. Ponadto do wyboru jest szeroka paleta barw - od ponadczasowych czerni i bieli, przez stonowane kolory ziemi, po odcienie niebieskiego. REHAU oferuje trzy kolekcje: pure (w jej skład wchodzi dodatkowo laminat RAUVISIO crystal mirror, który z powodzeniem zastąpi zwykłe lustro), strong (nawiązuje do naturalnych struktur takich materiałów, jak drewno, kamień czy beton) oraz nową kolekcję, deep, która nie bez powodu zdobyła Red Dot Award i German Design Award, czyli jedne z najbardziej prestiżowych nagród w świecie designu. 

Kolekcja RAUVISIO crystal deep

Przeciwieństwa się przyciągają. W przypadku RAUVISIO crystal deep matowa powierzchnia kontrastuje z metalicznym efektem głębi optycznej, inspirowanym niezmierzoną głębioną oceanu. Połącznie to sprawia, że kolor laminatu zmienia się w zależności od kąta padania światła. 

Kolekcja składa się z siedmiu kolorów. Dominują w niej chłodne odcienie szarości - zarówno ciepłe (na przykład Aureo), jak i chłodne (Basalto), ale nie zabrało też złamanej bieli. 

Kolekcja RAUVISIO crystal deep / Mat. prasowe

RAUVISIO crystal deep może być gotowym projektem zabudowy. Powierzchnie, w tym te w wersji slim, pasują do żaluzji z kolekcji RAUVOLET crystal-line, natomiast warstwa przeciwprężna (tył płyty) ma ten sam kolor, co front. Nie oznacza to jednak, że laminatu RAUVISIO crystal deep nie można łączyć z kontrastującymi powierzchniami i naturalnymi materiałami. Możliwości aranżacyjne wydają się nie mieć końca - niezależnie od tego, czy mowa o przestrzeni mieszkalnej czy biurowej lub sklepowej. 

Najnowsza kolekcja marki REHAU, RAUVISIO crystal deep, zaprezentowana zostanie podczas tegorocznej edycji ARCHITECT@WORK Polska, ekskluzywnego wydarzenia branżowego dla architektów i projektantów wnętrz.