Syndey Sweeney zagra w "Madame Web"

Według portalu Variety, gwiazda Euforii i Białego Lotosu oficjalnie dołączyła do obsady Madame Web, czyli pierwszego filmu Sony o superbohaterach Marvela zorientowanego na kobiety. Sweeney zagra u boku Dakoty Johnson, która została obsadzona w tytułowej roli.

Madame Web jest obecnie w fazie rozwoju i na ten moment jedynymi ogłoszonymi członkami obsady są Sydney oraz Dakota. Film wyreżyseruje S.J. Clarkson, reżyserka znana z pracy nad serialami Marvela Jessica Jones i The Defenders. Twórczyni miała też okazję reżyserować kilka odcinków takich serial jak Dr. House czy Sukcesja.

Na ten moment fabuła Madame Web jest trzymana w tajemnicy. W oryginalnych komiksach Marvela tytułowa bohaterka jest jasnowidzącą mutantką, ukazaną jako starsza kobieta z neuromięśniowym zaburzeniem autoimmunologicznym, które wymaga podłączenia do systemu podtrzymywania życia przypominającego pajęczynę. Postać ta pojawiła się po raz pierwszy w komiksie w 1980 roku kiedy to pomogła Peterowi Parkerowi w jego zdolnościach prekognitywnych i ostatecznie stała się jego zaufanym sojusznikiem. Postać nie jest również obca wieloświatowi i koncepcji, którą animowana seria Sony, będzie dalej rozwijać w swoich nadchodzących kontynuacjach: Spider-Man: Across the Spider-Verse (część pierwsza)Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Wielu spekuluje, że wraz z obsadzeniem Dakoty Johnson w roli starszej osoby, samodzielny film o superbohaterach może wprowadzić nowe podejście do postaci Madame Web.

W kogo w takim razie wcieli się Sydney? Jej rola w filmie niestety nie została jeszcze ogłoszona, ale fani już podejmują pełne nadziei domysły:

„Czarny kot albo Gwen Stacy”

– napisał jeden z użytkowników na Twitterze.

Po rekordowym drugim sezonie Euforii, Sydney ma zapełniony grafik nowymi projektami, na które fani czekają z niecierpliwością. Aktorka zagra w National Anthem, filmie o polowaniu na cenną koszulę rdzennych Amerykanów, a także wystąpi w nadchodzącym dramacie kryminalnym Silver Star. Sydney będzie także producentką i aktorką w nadchodzącym serialu HBO Max The Players Table, który będzie opowiadał o tajemniczym morderstwie nastolatków.

Madame Web nie ma jeszcze daty premiery, ponieważ film jest obecnie w fazie przedprodukcyjnej.

_________

W ELLE.pl na co dzień informujemy Was o trendach, stylu życia, rozrywce. Jednak w tym ciężkim czasie część redakcji pracuje nad treściami skupionymi wokół sytuacji w Ukrainie. Tutaj dowiecie się jak pomagać, sprawdzicie gdzie trwają zbiórki i przeczytacie co zrobić, aby zachować równowagę psychiczną w tych trudnych okolicznościach: pomoc dla Ukrainy.