God jul fra Norge…

… czyli ”wesołych świąt z Norwegii”. Chociaż grube swetry z charakterystycznymi wzorami (najczęściej, choć nie tylko) w okolicach dekoltu  określa się właśnie mianem norweskich, chętnie noszą je nie tylko stylowe Skandynawki. W ubiegłym sezonie na wybiegu podobne lansowała między innymi Isabel Marant, a dziś znajdziecie je na zdjęciach większości zimowych stylizacji polskich i światowych it-girls. Są najmniej krzykliwe ze wszystkich dostępnych na rynku świątecznych opcji z segmentu dzianin, dzięki czemu z łatwością wkomponujecie je w różnorodne zestawy. Gdzie warto wybrać się na zakupy po najpiękniejsze swetry z alpejskimi wzorami? Zobaczcie same: 

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez Michèle Krüsi (@thefashionfraction) Lis 26, 2019 o 3:01 PST

Blink, blink

W świątecznych swetrach powinno się błyszczeć. W niektórych nawet dosłownie. Właśnie dlatego przygotowałyśmy kilka gwiazdkowych propozycji zakupowych z połyskującymi cekinami w roli głównej. Kolorystyka? Chociaż pierwszym skojarzeniem jest tutaj niewątpliwie elegancka czerwień, w aktualnej ofercie popularnych sieciówek czeka też na was sporo gołębich szarości, złamanej bieli, czy dostojnego granatu. 

świąteczny sweter z cekinami / H&M

Sprawdź też: Modne swetry z warkoczami na jesień i zimę 2019, które będziecie nosić latami

Święta pełną parą 

Ho ho ho! Jeśli świąteczne piosenki włączacie w słuchawkach już w listopadzie, gwiazdkową scenę z Bridget Jones znacie na pamięć, a o prezentach pod choinkę myślicie na długo przed 24 grudnia, to wiedzcie, że oficjalnie możecie myśleć o sobie jak o bożonarodzeniowej wersji „jesieniary”. W takim wypadku na najbliższych zakupach koniecznie rozejrzyjcie się za klasycznym świątecznym swetrem. Prawdziwy „ugly christmas sweater” powinien być barwną i eklektyczną mieszanką wszystkiego, co kojarzy wam się z Gwiazdką. Może wyróżniać się świecącymi aplikacjami 3D, nadrukami z reniferem, Św. Mikołajem, czy lukrowanymi pierniczkami albo świątecznymi hasłami wyhaftowanymi metaliczną nicią. Pamiętajcie, im bardziej balansuje na granicy kiczu, tym lepiej. Wśród naszych typów miedzy innymi swetry z Reserved, Only, Boohoo i Asos'a.


kadr z filmu / Dziennik Bridget Jones