Sony Pictures

Amanda Woods, czołowa montażystka zwiastunów filmowych w Hollywood, ucieleśnia kwintesencję szyku dzięki swoim oversize'owym dzianinom, kozakom za kolano i kożuszkowym płaszczom. Jak przystało na karierowiczkę z komedii romantycznej, jej garderoba emanuje elegancją i podsumować ją można jednym przysłówkiem: drogo. Chociaż nie da się dostrzec na niej żadnego krzykliwego logo, jej styl to ucieleśnienie nie-tak-cichego-luksusu w wydaniu zimowym. Przez cały film nosi prawie wyłącznie biel, czerń i kolor kremowy (ten ostatni to znak rozpoznawczy filmów Nancy Meyers), a w niemal każdej scenie ma na sobie inny, perfekcyjnie skrojony i godny pozazdroszczenia płaszcz.

Sony Pictures

Jedną z charakterystycznych i prawdopodobnie najbardziej kultowych stylizacji Amandy Woods jest jej strój domowy. Pierwszej nocy w uroczej angielskiej chatce Diaz zgrabnie połączyła gruby kremowy sweter z dzianiny kablowej, szare dresy, liliową czapkę i szary szal swobodnie przewieszony przez ramię. Jak udało jej się zrobić ze spodni dresowych tak szykowny look? Diabeł tkwi w szczegółach, a w tym przypadku w dobrze dobranych akcesoriach. To najlepszy argument, żeby nie snuć się po domu w poplamionym t-shircie i wyciągniętych spodniach od piżamy. (Jeśli piżama, to - według Amandy - tylko dobrze skrojony komplet z koszulą na guziki).

Sony Pictures

Sony Pictures

Jeśli jest coś, czego wszystkie mogłybyśmy uczyć się od Amandy, to budowanie garderoby z myślą o inwestowaniu w ponadczasowe, jakościowe ubrania. Jej stylizacje w filmie The Holiday to doskonały przykład basicowych, dobrze skrojonych sylwetek, które są podstawą garderoby każdej stylowej osoby. Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, sugerujemy sweter z golfem w neutralnym kolorze i z naturalnego materiału [przeczytaj więcej o tym, czym się od siebie różnią rodzaje wełny].

Sony Pictures

Ach, ten nieskazitelny kożuchowy płaszcz... Dla tych, którzy chcą naśladować styl Amandy i być może zwabić przystojnego angielskiego samotnego ojca podczas swoich zimowych eskapad, wniosek jest jasny - zainwestuj w bajeczną odzież wierzchnią, pièce de résistance jej zimowej garderoby. Co prawda, jej płaszcze w filmie prawdopodobnie kosztowały tysiące dolarów, ale da się też wypatrzyć bardziej przystępne cenowo opcje dla tych, którzy chcą uchwycić esencję jej stylu (polecamy polować na wyprzedażach między Gwiazdką a Nowym Rokiem). Kluczem, po raz kolejny, jest trzymanie się neutralnych kolorów, z zachowaniem dyskretnej elegancji, która definiuje postać Amandy.