Sophie Turner i Joe Jonas – historia miłości

Zaloty przez kabel światłowodowy bracia Jonas mają we krwi. Nick zdołał wkraść się w łaski Priyanki, posyłając jej bezpośrednią propozycję: „Słyszałem od kilku wspólnych znajomych, że powinniśmy się spotkać”. Przyjaciele zespołu najwyraźniej postawili sobie za cel zeswatanie wszystkich otaczających ich singli i zasugerowali Joe nawiązanie kontaktu z Sophie Turner. A ten, ośmielony sukcesem młodszego brata, który z marszu zdobył numer telefonu Miss Świata, skreślił parę uprzejmych słów. „Obracaliśmy się w tym samym gronie, które od długiego czasu starało się nas sobie przedstawić. Obserwowaliśmy siebie nawzajem na Instagramie, aż pewnego pięknego dnia, ni stąd, ni zowąd, wysłał mi wiadomość” – wyjawiła aktorka na łamach Harper's Bazaar.

Aktorka przyjęła co prawda zaproszenie na randkę, ale nie wiązała z siedem lat starszym wokalistą wielkich nadziei. „Spodziewałam się, że przyjedzie z obstawą. Myślałam, że okaże się okropnym palantem. Zabrałam ze sobą wszystkich kolegów, bo gdzieś w głębi duszy miałam podejrzenia, że ktoś się pod niego podszywa” – wyznała w rozmowie z ELLE. Obawy okazały się bezpodstawne. Joe Jonas zrobił na niej dobre wrażenie. „Nie wziął ze sobą ochrony. Przyprowadził przyjaciela. Pili tak samo dużo, jak my wszyscy” – wspomina pierwszą randkę. „Spędziliśmy trochę czasu na parkiecie, a potem znaleźliśmy ustronny kąt i po prostu rozmawialiśmy godzinami [...] Wkrótce staliśmy się nierozłączni. A potem pojechałam z nim w trasę”.

„Być może to wina alkoholu, ale kiedy wyszedł, powiedziałam ze łzami w oczach do mojego brata: »Kocham tego człowieka tak bardzo«” – śmiała się lata później na kanapie u Jimmy'ego Fallona.

Sophie Turner i Joe Jonas długo unikali rozgłosu. Dyskretna para trafiła na radar plotkarskich mediów w listopadzie 2016 roku, gdy w sieci krążyć zaczęło zdjęcie z kameralnej halloweenowej imprezy. Brytyjka świętowała noc duchów w przebraniu króliczka. Amerykanin podchwycił zwierzęcy motyw i przywdział strój dalmatyńczyka. Później przyłapano ich jeszcze na koncercie Kings of Leon poprzedzającym galę MTV, na ślubie znajomych w Malibu i przed nowojorską restauracją.

Sophie Turner i Joe Jonas – trudne początki

Jednak początki znajomości nie składały się tylko z radosnych momentów. W 2016 roku Sophie nadal pracowała na planie zdjęciowym „Gry o tron”. Choć na ekranie Sansa Stark coraz mocniej stawała na własnych nogach, wcielająca się w nią aktorka ciężko znosiła popularność. Rolę w przeboju HBO zdobyła w wielu zaledwie 14 lat. Szybkie wejście w świat dorosłych, dotkliwa krytyka ze strony części widzów i odcięcie od starych znajomych odcisnęły piętno na psychice gwiazdy. Turner nie radziła sobie ze złośliwymi komentarzami dotyczącymi wyglądu, co wywołało u niej zaburzenia odżywienia i depresję. „Cierpię na depresję od pięciu czy sześciu lat” – powiedziała w programie Dr. Phila w 2019 roku. „Największym wyzwaniem jest dla mnie wstanie z łóżka i wyjście z domu”.

„Zaczęło się, gdy skończyłam 17 lat. Moi przyjaciele wyjechali na studia, a ja pracowałam, ale wciąż mieszkałam z rodzicami i czułam się bardzo samotna [...] Dojrzewałam, przybrałam na wadze, bacznie przyglądano się temu w internecie. Komentowano moją sylwetkę, stan skóry i brak umiejętności aktorskich. Wierzyłam w to. Mówiłam: »Tak, mam brzydką cerę, jestem gruba, jestem złą aktorką«”. Jedyną osobą, której zwierzała się z problemów, była Maisie Williams. Koleżanka z serialu nie była w stanie jej pomóc, bo sama stawiała czoła podobnym wyzwaniom. „Łącząca nasz przyjaźń była dość wyniszczająca, bo przechodziłyśmy przez dokładnie te same sytuacje. Wracałyśmy z planu, szłyśmy do supermarketu, kupowałyśmy jedzenie i zamykałyśmy się w pokoju. Nie utrzymywałyśmy kontaktu z nikim innym”.

Spotkanie amerykańskiego muzyka było dla gwiazdy przełomowe. Joe Jonas wyróżniał się dojrzałością i okazał partnerce bezwarunkowe wsparcie. „Mówił mi: »nie możemy być razem, dopóki nie pokochasz samej siebie, nie mogę patrzeć, jak kochasz mnie bardziej niż samą siebie« [...] Myślę, że w pewnym sensie uratował mi życie”. W rozmowie z Sunday Times dodała, że za sprawą chłopaka stała się na powrót towarzyska. „Przez pewien czas izolowałam się od wszystkiego i zapomniałam, jak to jest dobrze się bawić. Wychodzić z przyjaciółmi, jadać na mieście, być beztroską. Ludzie, których ostatnio napotkałam na mojej drodze, wyciągnęli mnie z tego. Pomogli mi opanować niepewność. Mogę zapomnieć o rzeczach, którymi wcześniej zadawałam sobie tortury” – mówiła.

Trudne przeżycia doprowadziły co prawda do krótkiego kryzysu, ale nie zdołały rozdzielić dobranej pary. Na kartach Sunday Times Sophie zdradziła, że w pewnym momencie doszło nawet do zerwania, ale rozłąka potrwała jedynie dobę. „To był najgorszy dzień w naszym życiu” – przyznaje aktorka.

Sophie Turner i Joe Jonas – zaręczyny

We wrześniu 2017 roku Sophie i Joe nie spacerowali jeszcze co prawda po czerwonym dywanie, trzymając się za ręce, ani nie epatowali uroczymi zdjęciami w mediach społecznościowych. Za kulisami zdecydowali się jednak na pierwszy poważny krok. W życiu gwiazdorskiej pary pojawił się piesek. Zakochani adoptowali szczeniaka husky. Opieka nad Porkym Basquiatem musiała przekonać ich, że są zgranym duetem, bo już 15 października ogłosili zaręczyny. „Powiedziała »tak«” – napisał Jonas pod zdjęciem opublikowanym na Instagramie. „Powiedziałam »tak«” – sparafrazowała Turner. Z gratulacjami natychmiast pospieszył Nick Jonas. „Gratulacje dla mojego brata i mojej przyszłej bratowej. Bardzo was kocham” – napisał pod postem.

Narzeczeni nie obwieścili wielbicielom, w jakich okolicznościach odbyły się zaręczyny. W dalszym ciągu zachowywali dla siebie najważniejsze wydarzenia ze wspólnego życia. Joe puścił parę z ust i zaznaczył tylko, że wszystko odbyło się zgodnie z tradycją. O rękę wybranki poprosił jej rodziców. „Bardziej zestresowałem się rozmową z jej tatą niż zadaniem tego pytania Sophie. Wyrzuciłem to z siebie i miałem nadzieję, że padnie właściwa odpowiedź. Na szczęście poszło dobrze”.

Sophie nie kryła zadowolenia z pomyślnego obrotu spraw. „Cudownie jest być zaręczoną. Nie to, że jest to jakieś osiągnięcie, ale znalazłam właściwą osobę, to tak jakbym odnalazła dom, który kocham i chcę w nim zostać na zawsze. Pojawiło się uczucie spokoju” – zwierzała się dziennikarzom People.

Październik 2018 roku przyniósł wyczekiwany debiut w świetle reflektorów. Sophie i Joe zjawili się na pokazie Louis Vuitton na paryskim tygodniu mody. W ślad za profesjonalnymi kadrami uchwyconymi wprawionym okiem fotoreporterów poszło ujmujące zdjęcie z prywatnego archiwum gwiazd.

Dwa miesiące później znów zasiedli przy jednym stole, tym razem w większym gronie. Na świątecznej kolacji nie mogło zabraknąć także świeżo poślubionych Nicka i Priyanki Jonasów. 

Być może to rodzinne spotkanie było inspiracją dla wyjątkowej oprawy wielkiego powrotu na scenę Jonas Brothers. Po wieloletniej przerwie bracia sprezentowali cierpliwym słuchaczom piosenkę „Sucker”. W teledysku partnerki trzech członków zespołu raczą się przekąskami w ogrodzie, zażywają kąpieli na świeżym powietrzu i podziwiają występy swoich drugich połówek. Singiel z miejsca stał się światowym hitem i wspiął się na najwyższe miejsce listy Billboard 100 jako pierwszy utwór w karierze braci. 

Sophie Turner i Joe Jonas – podwójny ślub

Sukces nowej płyty wprawił wszystkich w zabawowy nastrój. Po gali wręczenia statuetek Billboard Music Award para postanowiła skorzystać z nadarzającej się okazji i wzięła spontaniczny ślub w Las Vegas. Na nieplanowanej ceremonii w jednej ze słynnych kaplic nie zabrakło oczywiście Kevina Jonasa z żoną Danielle oraz Nicka Jonasa i Priyanki Chopry ani... sobowtóra Elvisa. Świadkami wydarzenia byli także Khalid i Dan + Shay. Choć rodzice młodej pary nie przyjechali do „miasta grzechu”, to mogli obserwować przebieg uroczystości na live-streamie. .

„Musieliśmy wziąć ślub w Stanach Zjednoczonych ze względów prawnych, więc pomyśleliśmy, że fajnie byłoby zebrać naszych przyjaciół, zaprosić ich i zorganizować fajny ślub w imprezowych stylu. Ostatecznie było tam nawet kilka osób, których nie znałem” – tłumaczył Joe w GQ.

Małżonkowie nie zamierzali oczywiście na tym poprzestać. Po prowizorycznym weselu wyprawili eleganckie przyjęcie we Francji (wcześniej marsz do ołtarza przećwiczyli na gali Met). W czerwcu 2019 roku najbliżsi gwiazdorskiej pary zjechali do Paryża. Tym razem, ku uciesze fanów „Gry o tron”, rolę druhny przejęła serialowa siostry panny młodej. Zdjęcia dawno niewidzianych razem Maisie i Sophie nie ujrzały jednak światła dziennego. Szczegóły ślubu w malowniczej posiadłości Le Château de Tourreau pozostały owiane tajemnicą. Aktorka zlitowała się nad targanymi ciekawością fanami po dwóch latach i w „bawełnianą rocznicę” podzieliła się klimatycznymi fotografiami w białej sukni.

„Jedyną rzeczą, jaka zmieniła się z mojej perspektywy, jest to niesamowite poczucie bezpieczeństwa. Same słowa »mąż« i »żona« umacniają związek. Uwielbiam być mężatką. Myślę, że to wspaniałe. Jestem pewna, że napotkamy drobne przeszkody, ale w tej chwili to bezpieczeństwo jest dla mnie najważniejsze” – mówiła Sophie w wywiadzie dla ELLE. „Zawsze miałam wrażenie, że Joe nie jest z mojej ligi. Nadal tak czuję. Jest taki przystojny, utalentowany, zabawny, charyzmatyczny. Jestem naprawdę szczęśliwa, że jesteśmy razem”.

Sophie Turner i Joe Jonas – narodziny dzieci

W rzeczywistości nie była to jedyna nowość, jaka zagościła w życiu gwiazd po zmianie stanu cywilnego. W czerwcu następnego roku głośno zrobiło się o powiększeniu rodziny. „Szykują się na przyjście dziecka na świat. Sophie i Joe są bardzo zadowoleni” – informowało anonimowe źródło tygodnika People. W lipcu 2020 roku ogłoszono narodziny pierwszej córeczki pary. Wkrótce ujawniono, że dziewczynka nosi imię Willa. Po kilku miesiącach spełniona mama była gotowa na upublicznienie wspomnień z okresu ciąży.

Według mnie w życiu chodzi o wychowywanie kolejnego pokolenia. Najwspanialszą rzeczą jest obserwowanie, jak moja córka rośnie w siłę. Jesteśmy bardzo podekscytowani powiększaniem rodziny. To najlepsze błogosławieństwo w historii” – zapewniała Sophie. Pierwsze miesiące z noworodkiem przypadły na okres pandemii. Młodzi rodzice wspominają ten czas z rozrzewnieniem. „Byliśmy zmuszeni zostać w domu” – mówił Joe w CBS This Morning. „Ciągle się przemieszczam, podróżuję i koncertuję. A pobyt w jednym miejscu przez dłuższy czas pozwolił mi stąpać twardo po ziemi i być z najbliższą rodziną. Jestem za to bardzo wdzięczny”. 

Pojawienie się dziecka doprowadziło też do przeprowadzki. Jonasowie opuścili hollywoodzkie epicentrum i przenieśli się na Florydę. Sophie nie ukrywa, że w dalszych planach ma powrót do swojej ojczyzny. „Poszczęściło nam się, że żyjemy w Miami. Mamy ładną pogodę i mieszkamy nad wodą. Naprawdę uwielbiam Amerykę, ale ze względu na moje zdrowie psychiczne muszę być blisko przyjaciół i rodziny. Także z myślą o mojej córce. Chciałabym, żeby mogła zdobyć wykształcenie, jakie ja sama otrzymałam. Anglia byłaby idealnym miejscem docelowym, ale będę musiała przekonać Joe” – czytamy w brytyjskim ELLE.

W międzyczasie zakochani wybrali się na wycieczkę do Nowego Jorku, aby kolejny raz wziąć udział w gali Met. Na czerwonym dywanie ogłosili nowinę o drugiej ciąży. Młodsza córka, której imienia do tej pory nie ujawniono, urodziła się w lipcu 2022 roku. „Każdego dnia budzę się rano i jestem podekscytowany, że mogę tworzyć muzykę i występować, a zarazem mieć piękną rodzinę, to spełnienie marzeń” – podkreśla Joe.

Wszystkie miłości Nicole Kidman. „Wolę najpierw wyjść za mąż, a dopiero później poznawać drugą połówkę” >>

Joe Jonas i Sophie Turner bez wątpienia zasłużyli na miano jednego z najpiękniejszych duetów w Hollywood. Sympatię milionów fanów zdobyli dzięki poruszającym gestom i wzniosłym słowom. Przykłady? „Jesteś moją wspólniczką, motywujesz mnie i inspirujesz każdego dnia. Robię wszystko, żeby być takim fajnym jak ty” – zwrócił się do żony muzyk, odsłaniając swoją gwiazdę w Alei Sław. Jeszcze jeden dowód świadczący o gorących uczuciach? Urokliwy TikTok opublikowany w 5. rocznicę związku!

@joejonas

5 years knowing this one ❤️‍🔥

♬ Hesitate - Jonas Brothers

Małżeństwo zebrało równie dużo lajków dzięki... żartom z paparazzi i wymierzonym w siebie nawzajem kąśliwym docinkom. Viralem stały się zdjęcia, na których zakochani stroją do natrętnych fotografów dziwaczne miny. Internauci nie przeszli też obojętnie obok roastu na braciach Jonas. „Zawsze powtarzałam, że nie będę randkować z aktorami, ale kiedy obejrzałam »Camp Rock 2«, wiedziałam, że bez problemu mogę umówić się z Joe” – rzuciła ze sceny 27-latka.

@netflixisajoke sophie turner killed at the @Jonas Brothers family roast #jonasbrothers #sophieturner #netflixisajoke ♬ original sound - Netflix Is A Joke

Mamy nadzieję, że humor będzie dopisywał im bez ustanku!