W lutym rozpoczęły się zdjęcia do filmu "Inni Ludzie", będącego adaptacją głośnej powieści Doroty Masłowskiej. Za kamerą stanęła Aleksandra Terpińska, autorem zdjęć jest Bartosz Bieniek. Z kolei, za ścieżkę dźwiękową odpowiedzialny jest Auer, producent Pezeta. Ujawniono też listę aktorów, którzy wystąpią w polskiej produkcji Warner Bros. Pictures i Madants. To m.in. Sonia Bohosiewicz, Sebastian Fabijański, Jacek Beler, Magdalena Koleśnik, Marek Kalita i Beata Kawka.

Proces powstawania tego filmu jest totalnie żmudny i nieprzewidywalny, ale obserwowanie go i bycie w nim jest dla mnie niesamowitą przygodą już na tym etapie. – podkreśla Dorota Masłowska – Cieszę się też bardzo, że mój tekst ekranizuje kobieta wydobywając z niego zupełnie inne treści i konteksty niż rozczytują zazwyczaj reżyserzy.

"Inni ludzie" w wersji filmowej będą debiutem pełnometrażowym Aleksandry Terpińskiej. Premiera kinowa produkcji jest planowana na jesień 2020 r

Inni ludzie - TRWarszawa

 "Inni ludzie" trafili już na deski Teatru Rozmaitości, spektakl (w brawurowy sposób) wyreżyserował Grzegorz Jarzyna. W obsadzie znaleźli się między innymi  Rafał Maćkowiak, Aleksandra Popławska, Tomasz Tyndyk, Adam Woronowicz, Yacine Zmita i Agnieszka Żulewska. "Inni ludzie" według Jarzyny byli  próbą sportretowania Polski trzy dekady po transformacji, opowieścią o wspólnocie, którą od środka rozsadzają uprzedzenia i nienawiść.

"Inni ludzie" -  powieść Doroty Masłowskiej trafi do kin. O czym jest książka?

To dynamiczna i hipnotyzująca historia o miłości i jej braku. To romans w czasach rozpadu więzi międzyludzkich, dożywotnich kredytów we frankach, diet pudełkowych, taniego wina i ciągłego szumu mediów społecznościowych. Akcja rozgrywa się we współczesnej Warszawie, a towarzyszy jej oryginalny beat rapu. Na pierwszy rzut oka Kamil i Iwona nie mają ze sobą nic wspólnego. Ona jest znudzoną i zdesperowaną żoną, żyjącą w luksusie. On ma 32 lata i wciąż mieszka z matką w bloku, snując wizje kariery hip-hopowca i łapiąc przypadkowe fuchy. Ich relacja pozornie jest bez znaczenia. Jednak to dzięki niej zobaczą w innym świetle swoje życiowe wybory i ludzi wokół. 

"Inni ludzie", oficjalny book trailer, reż. Aleksandra Terpińska, 2018