O ile trendy dotyczące wyglądu brwi i ich makijażu zmieniają się jak w kalejdoskopie, a modę od sezonów dyktuje Instagram (pamiętacie wavy brows, fishtail brows czy włoski zaplecione w warkocze?), o tyle sposoby stylizacji brwi nie doświadczają takich rewolucyjnych zmian. Nawet jeśli są to cienkie kreseczki z lat 90. czy wyraziste obramowanie twarzy w stylu Cary Delevingne, do uzyskania wymarzonego kształtu używa się zwykle klasycznych produtków: pomada do brwi, żel, cenie czy kredka. 

Aż do teraz. Znacie markę Anastasia Beverly Hills? Jej założycielka, Anastasia Soare, przypomniała stary hollywoodzki sposób stylizacji brwi, który stał się właśnie hitem w internecie. Jest tani, efektowny i bardzo prosty.

Soap brows - jak malować brwi "na mydło"?

W metodzie soap brows (modelowanie brwi mydłem) kształt brwi i włoski układamy za pomocą czystej zwilżonej szczoteczki oraz mydła w kostce. Aplikujemy produkt na brwi i wyczesujemy je do góry - po chwili nabierają objętości, wydają się gęstsze i grubsze, a przy tym są utrwalone. Jeśli zależy nam na ciemniejszym kolorze i bardziej zdefiniowanym kształcie łuków brwiowych, wystarczy je na koniec subtelnie podkreślić np. cieniem. Chcecie zobaczyć, jak wygląda taka stylizacja brwi krok po kroku? Wystarczy po prostu wpisać na YouTube: soap brows tutorial lub zagęszczanie brwi mydłem. 

Oczywiście szybko pojawiła się odpowiedź na ten trend i powstał nawet specjalny zestaw ze szczoteczką oraz zamkniętym w metalowym pudełeczku mydłem. Jest wegański, bez parabenów i cruelty free. Za "Soapbrows" odpowiada ekologiczna marka West Barn Co. i można go kupić przez internet.

Jak podoba Wam się taki sposób na perfekcyjne, lekko pierzaste brwi, które daje wypełnianie brwi mydłem

GALERIA: Soap brows - co to i jak wyglądają brwi zrobione mydłem?