W 2004 roku Nina Gold i Mindy Marin, kierowniczki obsady komedii „Alfie”, dostrzegły prawdziwą naturę Jude'a Lawa. Zaoferowały mu rolę łamacza serc każdej nocy szukającego towarzystwa nowych kochanek. Wówczas niewiele wskazywało na to, że aktor jest niepoprawnym playboyem. Dopiero co zakończył skomplikowane małżeństwo z siedem lat starszą Sadie Frost. Pierwszą miłość poznał jako dziewiętnastolatek. Na ulicach Londynu szeptano, że para żyła według zasad hedonizmu i nawiązywała bliskie stosunki z miejską elitą. Wszystko pozostawało jednak w kuluarach i nie trafiało na okładki magazynów. Law wyprowadził się z domu w 2003 roku, gdy Frost przechodziła przez depresję poporodową i nie mogąc poradzić sobie z nieobecnością rozchwytywanego męża, rzuciła się w wir imprez. Zraniona żona złożyła w sądzie papiery rozwodowe. „Im bardziej pożądany w branży był Jude, tym bardziej ja stawałam się królową dramatu. Kiedy on przemienił się w dojrzałego mężczyznę, ja zaczęłam zachowywać się jak dziecko. Żyliśmy na krawędzi” – pisała w autobiografii.

Zanim poczytana książka zagościła na półkach, media upatrywały przyczyn małżeńskich konfliktów w nawiązanych na planach filmowych znajomościach. Jako rozważny ojciec trójki dzieci Jude Law był oburzony plotkami o rzekomej zażyłości z Nicole Kidman. Stanowczo zaprzeczył doniesieniom o tym, że ekranowa partnerka ze „Wzgórza nadziei” stoi za bolesnym rozwodem. „Moja rodzina i ja jesteśmy wściekli i zasmuceni złośliwymi i absolutnie nieprawdziwymi historiami, które ukazały się w prasie. Nie ma krzty prawdy w tym, co zostało napisane” – przekazał rzecznikowi. Eksżona Toma Cruise'a posunęła się o krok dalej i pozwała tabloidy za dotkliwe naruszenie reputacji. O ile Nicole Kidman niedługo później spotkała piosenkarza country Keitha Urbana i dostrzegła w nim mężczyznę na całe życie, o tyle Jude Law zapracował sobie na tytuł jednego z najbardziej kochliwych filmowych gwiazdorów. Spośród licznych przelotnych romansów na wyróżnienie zasługuje pełna wzlotów i upadków relacja ze Sienną Miller.

Sienna Miller i Jude Law – romans z nianią i zerwane zaręczyny

Jude Law i Sienna Miller (2004); Clive Brunskill/Getty Images

Jude Law i Sienna Miller zagrali razem we wspomnianym już „Alfiem”. Fani podejrzewali, że to właśnie młodsza i mniej doświadczona koleżanka po fachu ostatecznie odsunęła Lawa od żony. Pozowanie na czerwonym dywanie obok nominowanego do Oscara partnera uczyniło z aktorki klasy B rozpoznawalną gwiazdę i ulubienicę projektantów. Po latach Miller wspomniała, że zapewniło jej też bezpieczeństwo w środowisku przemocowych producentów. „Byłam dziewczyną Jude'a i prawdopodobnie to mnie chroniło” – mówiła po wybuchu afery z Harveyem Weinsteinem. Dzięki poważaniu, jakim cieszył się gwiazdor „Utalentowanego pana Ripley”, uniknęła losu wielu początkujących aktorek. Musiała za to zmierzyć się z publicznymi upokorzeniami.

It-couple zamieszkała razem w londyńskiej dzielnicy Primrose Hill, aby Jude mógł łatwo utrzymywać kontakt z dziećmi. Kiedy filmowy amant oddawał się rodzicielskim obowiązkom, 23-latka zdobywała status ikony stylu. Za sprawą zwiewnych sukienek w trendzie boho chic, festiwalowych stylizacji z Glastonbury i projektów zaprzyjaźnionego dyrektora kreatywnego Burberry niedługo później gościła już na okładkach najważniejszych modowych magazynów. Niecały rok po pierwszym spotkaniu z Judem życie prywatne układało się równie dobrze co zawodowe. W święta Bożego Narodzenia 2004 roku aktor oświadczył się swojej wybrance. Zauroczona Sienna powiedziała „tak”, nie bacząc na ostrzeżenia i niepokojące sygnały.

Zobacz też: Iris Law wróciła na czerwony dywan w Cannes. 22-letnia córka Jude'a Lawa włożyła zmysłowo prześwitującą kreację >>

Zaręczyny nie trwały długo. Szybko doszło do kłótni o wspólną przyszłość i szczegóły planowanej ceremonii. Latem Jude Law udał się do Nowego Jorku, gdzie pracował nad filmem „Wszyscy ludzie króla”. W podróży towarzyszyły mu dzieci. Sienna występowała wówczas na deskach londyńskiego teatru. Po powrocie kilkuletni syn Lawa zdradził matce, że jego ojciec sypiał w jednym łóżku z nianią. Sadie doprowadziła do zwolnienia kobiety. Informacje dotarły do Sienny, która tego wieczoru zeszła ze sceny z płaczem. Wystarczyło pół roku, żeby znów była singielką. Aktorka bez zwlekania wprowadziła się do matki. Po latach przyznała, że niewiele pamięta z tego okresu. „Nie przypominam sobie całych sześciu tygodni. Byłam w wielkim szoku. Miałam tylko 23 lata. Ale jeśli przejdziesz przez coś takiego, czujesz, że możesz znieść już wszystko” – mówiła w rozmowie z The Daily Beast. „To był szczyt szaleństwa paparazzi, w Londynie panowała epidemia karygodnego zachowania. Wiedzieli, gdzie będę każdej nocy [...] Publicznie radziłam sobie ze złamanym sercem, musiałam wstawać z łóżka, wieczorami grać przed 800 widzów – to była ostatnia rzecz, jaką chciałam robić”.

Sienna Miller i Jude Law – historia miłosna pełna rozstań i powrotów

Jude Law i Sienna Miller (2010); Billy Farrell/Patrick McMullan/Getty Images

Sytuacji z pewnością nie polepszyła wylewność Daisy Wright. Niania chętnie relacjonowała przebieg krótkiego romansu z pracodawcą. „Prosił, abym nikomu nie mówiła. Dotrzymałam obietnicy, dopóki nie wygadały się dzieci, które nas nakryły” – tłumaczyła. Zaatakowała też Miller, nazywając ją niedojrzałą imprezowiczką. Insynuowała, że byłaby lepszą towarzyszką dla ceniącego życie rodzinne gwiazdora. Skruszony Law wydał oświadczenie i przeprosił zdradzoną narzeczoną. „Chcę tylko powiedzieć, że jestem głęboko zawstydzony i zasmucony, że skrzywdziłem Siennę i bliskie nam osoby” – deklarował ze łzami w oczach. „Nie da się usprawiedliwić moich czynów, których szczerze żałuję”. Czekając na wybaczenie, nie musiał uzbrajać się w cierpliwość. Gdy tylko emocje opadły, Sienna dała mu drugą szansę.

Sama też nie była zresztą święta. Jude miał dowiedzieć się z portalu News of the World, że jego dziewczyna jest uwikłana w romans z Danielem Craigiem. Sensacyjne wiadomości zostały przekazane redakcji przez kierowcę gwiazdy. Dziennikarze dotarli też do wiadomości głosowej, jaką Miller nagrała na skrzynce filmowego Jamesa Bonda. Nagranie miało zakończyć się wymownymi słowami: „kocham cię”. Aktorka zarzekała się, że Daniel jest jedynie jej najlepszym przyjacielem, a wypowiedź była pozbawiona kontekstu. Między wierszami zdawała się jednak potwierdzać krążące plotki. „Bez względu na to, czy coś romantycznego łączyło mnie z Danielem Craigiem, to nie był związek, ta sytuacja nie trwała długo” – cytowała agencja Reuters. Po kilku miesiącach mocno nadszarpnięte zaufanie doprowadziło do kolejnego rozstania.

W 2006 roku Jude Law randkował z Cameron Diaz, Natalie Portman, Susan Hoecke, Kim Hersov, Samanthą Burke, Kim Hersov czy Lily Cole. Widywano go też z Lindsay Lohan i Scarlett Johansson, a nawet spekulowano o powrocie do byłej żony. Z kolei Sienna Miller wybrała się na romantyczne wakacje u boku amerykańskiego aktora Balthazara Getty'ego – męża projektantki Rosetty Getty. Urlop na Capri zakończył się publikacją zdjęć topless w plotkarskiej prasie i pozwem przeciw brytyjskiej agencji fotograficznej. Kiedy żadna ze znajomości nie przerodziła się w dłuższy związek, Sienna Miller i Jude Law zatęsknili za sobą i znów zostali parą w 2009 roku.

Przeczytaj też: Pary, które rozstały się w 2023 roku. O tych związkach mówiła cała branża >>

W tym samym roku na świat przyszła Sophia Law – córka aktora i modelki Samanthy Burke. „Pan Law nie jest już w związku z matką dziecka, ale zamierza w pełni angażować się w wychowywanie córki” – poinformował rzecznik. Sielanka trwała do lutego 2011 roku. Mimo zapewnień na łamach prasy, że ich miłość nigdy nie wygasła i ponownych zaręczyn, w końcu doszło do ostatecznego rozstania. „Rozeszli się za obopólną zgodą i w przyjacielskiej atmosferze. Wciąż pozostają w dobrych stosunkach” – tłumaczyła osoba z otoczenia pary dziennikarzom People.

Sienna Miller na pięć lat związała się z Tomem Sturridge’em. W 2013 roku powitali na świecie córkę Marlowe. Między 2018 i 2020 rokiem umawiała się z dyrektorem wydawnictwa Lucasem Zwirnerem. Jude Law wychowuje już siedmioro dzieci. W 2019 roku wziął ślub z psycholożką i aktywistką Phillipą Coan. Para chroni swoją prywatność i nie ujawnia imion ani płci dzieci. Co ciekawe, przyjacielskie stosunki łączą nie tylko Jude'a i Siennę. Była narzeczona darzy sympatią także pierwszą żonę Lawa. Niedawno wraz z Sadie Frost nakręciły dokument o brytyjskiej modelce Twiggy.

On zdradził ją z nianią, ona miała romans z Jamesem Bondem. W latach 2000. Sienna Miller i Jude Law byli uwielbianą parą, ale nie mieli ze sobą łatwo. Niemniej wygląda na to, że na przekór życiowym perturbacjom i mącącym spokój słabościom, wszyscy bohaterowie burzliwej historii zdołali zachować ludzką twarz.