1. Mówiła biegle po włosku

Skąd Sharon Tate znała właśnie ten język? Jej ojciec służył w amerykańskiej armii, przez co cała rodzina często się przeprowadzała, m.in. do Werony. To właśnie przez pobyt w słynnym mieście Romea i Julii przyszła gwiazda kina nauczyła się włoskiego, a to potem pomogło jej w angażu do produkcji "12 + 1" z 1969 roku. Podczas kręcenia "Nieustraszonych pogromców wampirów" (1967) znajomość języka u Tate okazała się bardzo pomocna w trakcie pracy z miejscowymi pracownikami planu.

2. Powieść autorstwa Thomasa Hardy’ego

"Tessa d’Urberville. Historia kobiety czystej" była ostatnią książką, którą Sharon Tate przeczytała przed swoją tragiczną śmiercią w 1969 roku. Aktorka zdążyła jeszcze przekonać Romana Polańskiego o tym, że to idealna historia do zekranizowania. Polski reżyser zrealizował ten projekt dopiero w 1979 roku. Film "Tess" zadedykował właśnie Sharon. 

Sharon Tate i Roman Polański

3. Zaręczyny

Sharon Tate była zaręczona aż trzy razy. Najpierw z francuskim aktorem Philippe’em Forquetem (związek był burzliwy, aktorka wylądowała nawet w szpitalu po jednej z kłótni), potem ze stylistą fryzur Jayem Sebringiem, a na końcu z Romanem Polańskim (z którym wzięła ślub).

Tate spotkała Sebringa w 1964 roku i opisywała go jako człowieka łagodnego, jednak gwiazda zerwała zaręczyny dla związku z polskim reżyserem. Znany fryzjer stał się w końcu przyjacielem Romana Polańskiego i był jedną z najbliższych osób w kręgu Sharon Tate.

4. Związek Sharon Tate z Romanem Polańskim

Co ciekawe, nie była to miłość od pierwszego wejrzenia. Wręcz przeciwnie, Polański początkowo nie chciał, żeby Tate zagrała w filmie "Nieustraszeni pogromcy wampirów", myślał o angażu Jill St. John. W końcu się zgodził, ale tylko pod warunkiem, że zagra w rudej peruce. Praca na planie nie należała do najłatwiejszych. Perfekcjonizm reżysera i małe doświadczenie w zawodzie u Tate prowadziły do nerwowych sytuacji. Gdy zakończyły się zdjęcia do produkcji, Sharon wprowadziła się do londyńskiego apartamentu Polańskiego.

Sharon Tate i Roman Polański - związek pełen zdrad oraz tragedii, ale i wielka miłość >>

5. Rola w filmie Polańskiego

Choć Sharon Tate zagrała w filmie Romana Polańskiego "Nieustraszeni pogromcy wampirów" (1967) główną rolę kobiecą, recenzje w większości pomijały angaż pięknej aktorki. Jeśli już komentowano jej udział, to odnoszono się głównie do roznegliżowanych ujęć.

6. Sharon Tate i "Dziecko Rosemary"

Polański chciał, żeby to Sharon Tate zagrała główną rolę w filmie "Dziecko Rosemary". Reżyser uważał, że jemu nie wypada wystąpić z taką propozycją, a producenci sami nie wpadli na to. Widzieli w tym filmie Mię Farrow. Jednak Tate wniosła do tej produkcji kilka swoich pomysłów, np. w scenie zapłodnienia bohaterki, a także pojawiła się na ekranie, jako jedna z osób na przyjęciu. 

Sharon Tate w Londynie, 1966 rok

7. Sharon Tate i Bruce Lee

Sharon Tate sama zagrała w scenach kaskaderskich do filmu "The Wrecking Crew", gdzie wcieliła się w postać szpiega i i wybranki serca bohatera granego przez Deana Martina. Na dodatek, elementów wschodnich sztuk walki uczył ją sam mistrz, Bruce Lee. 

8. Z początku nie myślała o karierze w Hollywood

Sharon Tate nie miała w planach kariery aktorskiej. Pragnęła kształcić się na studiach na wydziale psychiatrii.

Sharon Tate

9. Złote Globy

W 1968 roku otrzymała nominację do Złotego Globa w kategorii "najbardziej obiecująca nowa aktorka". Sharon Tate została wtedy doceniona za udział w filmie "Dolina lalek". Nominowano również Faye Dunaway, Katharine Houghton, Gretę Baldwin, Pię Degermark, a statuetkę otrzymała Katharine Ross za "Absolwenta". 

10. Konkursy piękności

Pierwszy konkurs piękności (beauty pageant) Amerykanka wygrała, gdy miała zaledwie 6 miesięcy. "Miss Tiny Tot" zorganizowano w jej rodzinnym mieście Dallas (Teksas). W wieku 16 lat Sharon Tate zdobyła aż pięć tytułów miss - Miss Frontier Days, Miss Richland, Miss Tri-Cities, Miss Water Follies, a także Miss Auto-Rama 1959 .