Shakira i Gerard Piqué – głośne rozstanie

Shakira i Gerard Piqué przez 12 lat tworzyli zgraną i lubianą parę. Kolumbijka i dokładnie dekadę młodszy Hiszpan (oboje przyszli na świat 2 lutego) poznali się w przededniu Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej w Republice Południowej Afryki. Sportowiec wystąpił w teledysku do utworu „Waka Waka”, będącego oficjalną piosenką mundialu. Natychmiast wpadli sobie w oko i nie zamierzali tłamsić rodzącego się uczucia. „Na pewien czas utraciłam wiarę. Zaczęłam myśleć, że Bóg nie istnieje. A potem poznałam Gerarda i znów zaświeciło słońce” – zachwycała się gwiazda w jednym z archiwalnych wywiadów. Artystka i sportowiec doczekali się razem dwóch synów i wiedli spokojne życie w stolicy Katalonii. Niestety w zeszłym roku ich drogi się rozeszły. Szybko wyszło na jaw, że Gerard szukał wrażeń u boku młodszej kochanki.

Shakira po raz pierwszy zabrała głos na temat zdrady na łamach ELLE. 40-latka udzieliła obszernego wywiadu, w którym dość powściągliwie wypowiadała się na temat dawnego ukochanego. Choć ostatni czas nazwała „jedną z najczarniejszych godzin życia”, to jednocześnie podkreślała, że zamierza utrzymać poprawne stosunki ze swoim eks ze względu na dobro Sashy i Milana. „Bez względu na to, jak potoczyły się sprawy i jakie uczucia żywimy do siebie z Gerardem, jest on ojcem moich dzieci. Oboje mamy zadanie do wykonania” – stanowczo podkreślała.

Shakira śpiewa o Gerardzie Piqué i jego kochance. Piłkarz krótko skomentował kąśliwy utwór

Piosenkarka używa dosadniejszych słów w swojej twórczości. Jak sama wyznała „pisanie muzyki jest jak chodzenie do psychiatry, tylko tańsze”. „Pomaga mi przetwarzać moje emocje i nadawać im sens. Pomaga mi się wyleczyć” – mówiła. Teksty jej utworów nie pozostawiają wątpliwości, że chowa w sercu głęboką urazę. „Aby uczynić cię całością, rozbiłam się na kawałki. Ostrzegano mnie, ale nie zwracałam na to uwagi [...] Nie mów, że jest ci przykro. Znam cię dobrze i wiem, że kłamiesz” – słyszymy w radiowym przeboju „Te Felicito”.

Chris Evans i Alba Baptista są oficjalnie razem. Para udostępniła na instagramie zabawne wideo potwierdzając plotki o ich relacji >>

Teledysk do singla „Monotonía” dobitnie zobrazował dramat, jaki rozgrywa się w życiu Shakiry. Na ekranie widzimy 45-latkę z pokaźną dziurą w klatce piersiowej, a z głośników dobiegają słowa: „To nie była twoja wina, to nie była moja wina. To była wina monotonii”. Nowa piosenka stworzona we współpracy z argentyńskim DJ-em jest jednak kolejnym dowodem na to, że Shakira nie zrzuciła całej winy na wyniszczającą rutynę. Tym razem mocno oberwało się nie tylko samemu Gerardowi, ale także jego nowej ukochanej. Clara Chía Martí przedstawiona jest jako tańszy i gorszy zamiennik Kolumbijki. 

„Jestem warta tyle co dwie 22-latki. Zamieniłeś Ferrari na Twingo, zamieniłeś Rolexa na Casio” – tak brzmi fragment hitu, który od kilku dni jest na ustach wszystkich.

„Prasa u moich drzwi i dług w urzędzie skarbowym. Myślałeś, że mnie skrzywdzisz, a uczyniłeś mnie silniejszą [...] Zachowujesz się tak dziwnie, że nawet cię nie poznaję. Jedziesz szybko, zwolnij. Spędzasz tyle czasu na siłowni, ale pracuj też nieco nad swoim mózgiem. Wilczyca taka jak ja nie jest dla nowicjuszy, wilczyca taka jak ja nie jest dla facetów takich jak ty, byłam poza twoją ligą, dlatego jesteś z kimś takim jak ona. Tak wiele mówisz o byciu mistrzem, a kiedy cię potrzebowałam, dałeś mi najgorszą wersję siebie” – śpiewa gwiazda.

Gerard Piqué postanowił odpowiedzieć za pośrednictwem Twittera. Sportowiec zdecydował się na użycie... wiele mówiących emotikon. Na jego profilu pojawiły się obrazki reprezentujące klauna, cyrk i karuzele. Użytkownicy sieci jednoznacznie zinterpretowali to jako reakcję na muzykę Shakiry. Fani nie są jednak zgodni co do zasadności tweeta. W internecie rozpętała się dyskusja na temat solidarności płci, wierności i prawa do zemsty.

„Nie nauczyłeś się niczego od byłych Taylor Swift, którzy krytykowali jej piosenki? Jeśli się zamkniesz i będziesz udawać głupka, wyjdziesz na tym lepiej” – radzą mu internauci. „Jestem kibicem Realu Madryt, ale także mężczyzną, dlatego cię wspieram” – deklarują pozostali. Niektórzy zwracają uwagę, że historia Shakiry i Gerarda zaczęła się od zdrady, a teraz jedynie zatacza koło. „Wiecie, że Shakira zaczęła spotykać się z Piqué, kiedy jej narzeczonym był jeszcze Antonio de la Rua?” – pytają.

Część osób nie jest zachwycona poruszaniem prywatnych spraw w viralowych klipach: „Jeśli jest tak bardzo zraniona, zamiast tworzyć muzykę, powinna zastanowić się, co zrobiła źle, że została oszukana i popracować nad tym, żeby się to więcej nie powtórzyło”. „Co ja właśnie przeczytałam? Usprawiedliwiasz to, że ją zdradził, zakładając, że to ona zrobiła coś nie tak?”, „To Piqué powinien porozmyślać nad tym, dlaczego nie był w stanie skonfrontować się z rzeczywistością, kiedy zdał sobie sprawę, że już jej nie kocha. Mógł rozstać się z godnością. Nie zapominaj o tym, że w tym wszystkim chodzi o rodzinę” – kontrargumentują inni i piszą o pełnym zrozumieniu i poparciu dla zachowania gwiazdy.

Kate Winslet przerwała wywiad, aby dodać otuchy początkującej dziennikarce. „Nie bój się, możesz mnie pytać, o co chcesz” >>

„Ta cała sytuacja pokazuje, że ludzie są z tobą, kiedy wszystko układa się dobrze, a potem opuszczają cię, gdy masz zły czas. Ta dziewczyna opublikowała mnóstwo hitów o swojej miłości do Gerarda (na przykład „Me enamoré”, a Piqué nawet pojawił się w teledysku). Postrzegaliśmy jako miłe, że dzieli się swoimi uczuciami. Teraz, gdy ich związek się rozpadł, wydaje przeboje o złamanym sercu i rozlicza się z przeszłością, to jej sposób na terapię, takie jest życie. Shakira, dasz radę! A wy zostawcie ją w spokoju”, „Piqué milczał i darzył swoją rodzinę szacunkiem, nie zrobiła tego druga osoba, nagrywając o tym piosenki”, „Ta kobieta była dla niego za dobra i dlatego ją umniejszył!” – to tylko wybrane z komentarzy, jakie można dziś znaleźć na platformach społecznościowych.