Od miesięcy plotkuje się o kinowej wersji serialu "Przyjaciele". Powstały nawet zwiastuny dostępne na YouTube, ale tak naprawdę były to tylko nieoficjalne spoty stworzone przez fanów amerykańskiej produkcji. Same gwiazdy serialu najpierw zaprzeczały plotkom, a potem zaczęły sugerować, że to całkiem niezły pomysł. Co ciekawe, gdy kultowi "Przyjaciele" trafili na platformę Netflix na początku zeszłego roku, młodsi widzowie skrytykowali amerykańskie show z powodu seksistowskich i homofobicznych żartów. A gdy Netflix potem ujawnił, że show po wielu miesiącach jednak zniknie z zasobów, fani byli zrozpaczeni. Nic straconego, pod koniec września serial będzie obchodził swoje 25-lecie i z tej okazji "Przyjaciele" pojawią się w kinach. O co chodzi?

"Przyjaciele" powrócą? Twórcy pracują nad nowym odcinkiem serialu >>

Paleta cieni do powiek inspirowana serialem "Przyjaciele". Powstała kolejna wersja tego kosmetyku >>

Serial "Przyjaciele" trafi do kin - gdzie i kiedy?

"Przyjaciele" nie doczekają się kontynuacji (a szkoda!), zamiast tego ulubione odcinki widzów trafią do kin. Chodzi o 12 epizodów. Niestety dotyczy to tylko amerykańskich placówek, a pokazy specjalne odbędą się 23 i 28 września oraz 2 października. Bilety na "Friends 25th: The One With The Anniversary" trafią do sprzedaży w ten piątek. 

Przyjaciele: o czym jest ten słynny serial?

"Przyjaciele" to sitcom opowiadający o perypetiach szóstki przyjaciół z Nowego Jorku. Pierwszy odcinek został wyemitowany w amerykańskiej stacji NBC 22 września 1994 roku, a w rolach głównych wystąpili: Jennifer Aniston, Courteney Cox, Lisa Kudrow, David Schwimmer, Matt LeBlanc i Matthew Perry. Łącznie powstało dziesięć sezonów (emisję serialu zakończono w 2004 roku) "Przyjaciół", a sama produkcja została doceniona nie tylko przez widzów, ale i przez krytyków. "Friends" zdobyli prawie 70 nagród.