Sennik: poród we śnie

Sennik podaje jednoznaczną odpowiedź: snów nie należy tłumaczyć dosłownie. Każdy sen może w sobie zawierać spory ładunek symboliczny, zaś jego interpretacja powinna być ściśle powiązana z miejscem, w którym znajdujemy się obecnie w naszym życiu.

Dokładnie w ten sposób trzeba potraktować sen o porodzie. W uogólnieniu oznacza on jakiś rodzaj ulgi dla organizmu, pewnego rodzaju oczyszczenie. Dla lepszego wyjaśnienia sennych treści ważne okaże się jednak przypomnienie sobie jak największej liczby szczegółów. Czy przyszło nam urodzić córkę, czy syna? Czy śnił się nam szpital, czy poród w domu? 

Sennik: pływać. Co oznacza sen o pływaniu?>>

Sennik: urodzić dziecko

Sen o urodzeniu dziecka niesie z sobą zazwyczaj wydźwięk pozytywny, zwiastuje bowiem duchową przemianę, ewolucję poglądów, progres. Rozpatrując rzecz na płaszczyźnie materialnej, można powiedzieć, że poród dziecka zapowiada dobrą passę w interesach i przypływ gotówki.

Takie są przynajmniej wróżby w przypadku narodzin chłopca. Jeśli we śnie na świat przychodzi dziewczynka, oznacza to straty finansowe. Konkurencyjne tłumaczenie zakłada jednak, że narodziny dziecka płci żeńskiej oznaczają zapowiedź miłych chwil.

Bycie na porodówce symbolizuje z kolei ciekawe wyzwania zawodowe oraz konieczność wykazania się w nowym środowisku.

Sennik: odbierać poród

Kiedy we śnie przypada nam w udziale rola położnej, na jawie podejmiemy niebawem odważne decyzje i przedsięwzięcia. Należy jednak uważać, aby nie przeceniać własnych możliwości i nie brać na siebie zbyt wielkiego ryzyka.

Sennik: pranie. Co oznacza sen o praniu?>>

Sennik: poród bliźniaków

Ta wizja jest wieloznaczna. Jej najbardziej optymistyczne wyjaśnienie zakłada, że uda się nam przezwyciężyć wszelkie kłopoty i bolączki. Narodziny bliźniąt mogą też oznaczać nadchodzącą rodzinną uroczystość. W najmniej optymistycznym wariancie symbolizują podwojenie naszych obecnych zmartwień. 

Sennik: poród psa

Rodzący pies oznacza, że osoba śniąca będzie czymś znudzona albo zniechęcona. Z drugiej strony, obserwowanie psiego porodu może także symbolizować dobre relacje z naszymi znajomymi. 

Sennik: ruchy dziecka w brzuchu

Jeżeli we śnie czujemy intensywne ruchy dziecka, nasza podświadomość przesyła nam sygnał, że mocno pragniemy zostać rodzicem. Inne tłumaczenie tego samego motywu mogłoby sugerować naszą tęsknotę za własnym dzieciństwem, zabawą i beztroską.