Sennik: lis

Sen o lisie najczęściej ostrzega nas przed osobami z naszego otoczenia. Gdy w nocy przyśni nam się ten drapieżnik, należy spodziewać się, że ktoś, z kim spędzamy czas (niekoniecznie musi być to członek rodziny lub najbliższy przyjaciel), ma wobec nas niezbyt uczciwe zamiary. Być może chce nas wykorzystać do swoich celów, a być może czyha na nasz majątek.

Należy jednak wyraźnie zaznaczyć, że nie każdy sen o lisach ma jednoznacznie negatywny wydźwięk. Zdarza się bowiem, że w niektórych okolicznościach, symbol ten jest zwiastunem pozytywnych wydarzeń. Niektóre senniki wskazują też, że pojawiający się w snach lis to odniesienie do sfery seksualnej, stanowiące wyraz intymnych potrzeb osoby śniącej. Jak zwykle, w interpretacji znaczenia snu kluczowy jest nie tylko sam motyw, ale także towarzyszący mu kontekst. 

Rudy lis, czarny lis, biały lis

Osoby śniące o lisach, powinny postarać się przypomnieć sobie kolor futra tego zwierzęcia. Umaszczenie lisa jest bowiem niezwykle istotne w kontekście znaczenia snu. Rudy lis wskazuje na znaczne ożywienie relacji intymnych. Niebawem doświadczysz niezwykle ekscytującej przygody, ale jeżeli nie jesteś osobą stanu wolnego, lepiej trzymaj swoje żądze w ryzach. Gdy emocje wezmą górę nad rozsądkiem, nie unikniesz problemów. 

Jeżeli we śnie widzisz czarnego lisa, spodziewaj się, że niebawem na twojej drodze pojawi się niezwykle wymagający przeciwnik. Sennik nie wskazuje jednak, o jaki rodzaj rywalizacji chodzi, więc warto mieć się na baczności zarówno w życiu prywatnym, jak i zawodowym.

Biały lis, który pojawia się we śnie, stanowi pewnego rodzaju poradę. Ten znak wskazuje bowiem, że osoba śniąca powinna uważniej słuchać tego, co mówią do niej bardziej doświadczeni życiowo członkowie rodziny. W ich słowach zawarte są bowiem przestrogi, pomagające uniknąć wielu poważnych błędów. 

Lis atakujący, lis przyjazny

W snach czasami pojawia się agresywny lis, atakujący śniącego lub inną osobę. To kolejna istotna informacja. Wskazuje, że już wkrótce wypłynie na powierzchnię poważne kłamstwo i intryga. W rezultacie, śniący zmieni swoje postrzeganie pewnej osoby, która dotąd była mu bliska i którą uważał za godną zaufania. Trzeba jednak podkreślić, że ni musi to dotyczyć człowieka widzianego w nocnych marzeniach. 

Podobny przekaz niesie w sobie sen o przyjaźnie nastawionym lisie, jednak w tym przypadku, zwierzę to stanowi przestrogę. Taki motyw oznacza, że osoba śniąca powinna mieć się na baczności i nie otwierać się przed osobami, które dopiero poznała. Ci ludzie nie mają dobrych zamiarów i bez skrupułów wykorzystają nasze słabości, by osiągnąć swoje cele.

Ugryzienie przez lisa

Sen, w którym dochodzi do ugryzienia przez lisa, jest cenną przestrogą dla osób zakochanych. Ta wskazówka oznacza, że ktoś wkrótce zrani nasze uczucia. Co istotne, może to dotyczyć zarówno wieloletniego partnera, jak i osoby dopiero poznanej. W każdym przypadku, warto zachować czujność i wyostrzyć zmysły na ostrzegawcze sygnały. 

Zabić lisa, martwy lis

Jeżeli w twoim śnie pojawia się motyw polowania na lisa lub gdy widzisz, jak ktoś zabija to zwierzę, oznacza to, że jakiś człowiek (być może bliski, być może obcy) wkrótce pokrzyżuje twoje plany. Masz szansę obronić swoją pozycję, ale tylko pod warunkiem, że nie zbagatelizujesz tej wskazówki i podejmiesz odpowiednie działania.  Jeżeli we śnie sami zabijamy lisa, to my będziemy osobą, dopuszczającą się podstępu.

Jeżeli we śnie znajdujesz martwego lisa, lepiej nie podejmuj się ryzykownych przedsięwzięć. Taki sen oznacza bowiem, że twoje plany spalą na panewce, a ty poniesiesz dotkliwe straty.