Sennik: ksiądz po kolędzie

Co oznacza taki motyw? Istnieje kilka interpretacji snów o księdzu składającym nam wizytę. Najpopularniejsza wskazuje, że osoba śniąca może spodziewać się przyjścia na świat nowego członka rodziny. Sennik nadmienia też, że widziana we śnie wizyta duszpasterska może oznaczać zbliżający się konflikt, który podzieli rodzinę

Ksiądz po kolędzie może symbolizować również nadchodzące zmiany w życiu zawodowym, jednak w tej interpretacji, jest to wróżba pozytywna - osoba śniąca może oczekiwać awansu lub podwyżki.

Ważne jest także to, komu śni się wizyta księdza. Jeżeli taki motyw pojawił się w marzeniach sennych osoby młodej, najprawdopodobniej już wkrótce się zaręczy. 

Sennik: drabina. Co oznacza sen o drabinie?>>

Sennik: ksiądz w kościele

Jeżeli ksiądz odprawia mszę, w życiu osoby śniącej może pojawić się sporo problemów, ale spokojnie - bliska osoba weźmie część tego ciężaru na swoje barki i finalnie wszystko dobrze się ułoży.

Sen, w  którym ksiądz wygłasza kazanie, symbolizuje chorobę członka najbliższej rodziny. W innej interpretacji, jest symbolem sprzeciwu - ktoś bliski dla osoby śniącej zabierze głos w ważnej sprawie i nie będzie to głos poparcia.

Sennik: proboszcz

Taki sen sugeruje, że osobie śniącej już wkrótce zostanie wybaczone to, z czego nie jest dumna. W innej interpretacji, pojawiający się we śnie proboszcz oznacza, że niebawem trzeba będzie rozwiązać od dawna odkładaną sprawę, ale wciąż jest to pozytywny symbol.

Sennik: całować księdza

Sny o całowaniu księdza najczęściej wywołują uczucie zakłopotania i są dość niepokojące. I jest to uzasadnione - pocałunek, którym obdarzamy osobę duchowną, nie jest pozytywnym symbolem. Taki sen może oznaczać, że osoba, której się przytrafił, wkrótce spróbuje sięgnąć po to, co zakazane. W innej interpretacji, taki sen symbolizuje zbliżające się problemy uczuciowe.

Sennik ksiądz bez sutanny

Ksiądz bez sutanny to jeden z tych symboli, które napełniają niewyjaśnionym lękiem i niepokojem. Niepotrzebnie. To niezwykle pozytywny motyw. Gdy we śnie pojawia się ksiądz bez sutanny, należy spodziewać się miłego spotkania. Najprawdopodobniej, w życiu osoby śniącej pojawi się ktoś, kogo ta dawno nie widziała, a bardzo chciała zobaczyć.

Sennik: walizka. Co oznacza walizka we śnie?>>

Sennik ksiądz: romans z księdzem

Sennik interpretuje ten symbol jako ostrzeżenie - osoba śniąca wkrótce podejmie pochopną decyzję, która okaże się fatalna w skutkach. W innej interpretacji, romans z księdzem symbolizuje nawiązanie relacji z osobą nieszczerą, mającą złe zamiary.  

Sennik: ksiądz udzielający komunii

Gdy we śnie pojawia się ksiądz udzielający komunii, symbolizuje to wewnętrzny konflikt osoby śniącej - rozdarcie między stroną materialną a duchową. Niektóre senniki interpretują ten symbol jako znak - osoba śniąca może liczyć na swoich przyjaciół.

Sennik: ksiądz w konfesjonale

Interpretacja snu o księdzu w konfesjonale zależy przede wszystkim od kontekstu, który wraz z głównym motywem składa się na całość snu. Gdy osoba śniąca widzi księdza w konfesjonale i swoją własną spowiedź, symbol ten oznacza początek wewnętrznego oczyszczenia, które pozwoli zapomnieć o błędach.

Jeżeli we śnie pojawia się ksiądz w konfesjonale, ale osoba śniąca boi się przystąpić do spowiedzi, wskazuje to na silne poczucie wewnętrznego wstydu.

Sennik: kościół. Co oznacza sen o kościele? >>