Sen o krwi: co oznacza widzieć krew we śnie? Sprawdzamy ten symbol w senniku

Krew w snach ma z reguły pozytywne znaczenie. To bardzo często symbol życia i mocy witalnych. Mimo wszystko, bywa i tak, że jej pojawienie się wskazuje na nieszczęście i trudne chwile, na przykład na śmierć kogoś bliskiego. Natomiast jeśli ma intensywny szkarłatny odcień, może zwiastować powodzenie w życiu. 

Plucie krwią to dobry znak i najczęściej oznacza spory przypływ gotówki. Muszą jednak uważać na niego młode osoby, ponieważ ten motyw w ich przypadku może wskazywać na chorobę lub gwałtowną kłótnię na tle rodzinnym. Krew z ust we śnie może też podpowiadać, że nosisz w sobie poczucie winy związane z tym, co niedawno powiedziałaś. Bardzo niepokojąca powinna natomiast być krew, którą czujesz w gardle – taka wizja mówi o bardzo poważnych problemach ze zdrowiem.

Sennik: pranie. Co oznacza sen o praniu?>>

Sennik: sen o krwawieniu, krew z nosa i innych miejsc na twarzy

Jeśli śni ci się krew z nosa, masz niestety powód do zmartwień. Po pierwsze, może się okazać, że zmagasz się z jakąś chorobą, nie mając o tym nawet pojęcia. Po drugie, to ostrzeżenie, że mogą nadciągać kłopoty uczuciowe i zawodowe – najczęściej jednocześnie. Z kolei utrata krwi z ucha należy potraktować jako przestrogę, gdyż prawdopodobnie niedawno odrzuciłaś czyjeś dobre rady. 

Słabość symbolizuje krwawienie z okolic głowy – nie musi być ona koniecznie fizyczna, może się okazać, że nie poradzisz sobie z czymś psychicznie. W przypadku, gdy krew jest rozmazana na twarzy to zapowiedź trudnego okresu w życiu. Jeśli natomiast krwawią twoje oczy, prawdopodobnie boisz się tego, co dopiero ma nadejść. Krew z rany, gdy wypływa powolną strużką, oznacza konieczność uregulowania wszelkich długów.

Sennik: krew na rękach

Nieco inny wydźwięk może mieć krew znajdująca się na dłoniach. Zakrwawiony palec to przestroga przed złodziejem. Tymczasem krwawienie z dłoni sugeruje, że wahasz się przed podjęciem ważnej dla ciebie decyzji. Bardziej skomplikowana okazuje się sytuacja, w której śni się krew na rękach. Często chodzi tutaj o poczucie winy. Taki sen oznacza też, że już niebawem nadciągnie niebezpieczeństwo, a ty nie powinnaś się wtrącać w cudze sprawy. Jeśli widziane dłonie nie są nasze, sen ma nas ostrzec przed nieświadomym skrzywdzeniem innej osoby.

Sennik: kłótnia. Co oznacza kłótnia we śnie?>>

Sennik: sen o krwi menstruacyjnej

Jeżeli we śnie widzimy krew menstruacyjną może to oznaczać, że niebawem będziesz w ciąży. Gdyby nie była to jednak świeża czerwona krew, a ciemna i zakrzepła, prawdopodobnie nadciąga choroba. Zdarza się też, że jaskrawa krew oznacza, że niebawem odkryjesz jakąś wielką tajemnicę bądź zdobędziesz nową umiejętność, która przyda ci się w życiu. Interpretacja snu podaje też, że nadciąga czas, w którym staniesz się zdecydowanie bardziej kreatywna.

Młode kobiety prawie zawsze po tym motywie mogą się spodziewać pozytywnych zmian, natomiast starsze zachęty do działania, także w trosce o swoje zdrowie. Jeśli jesteś w ciąży, a śni ci się krew menstruacyjna, musisz zacząć uważać. Czasem może się też pojawić wizja, w której nie widzisz krwi na bieliźnie – prawdopodobnie oznacza to, że gdzieś w twojej podświadomości tkwi lęk przed macierzyństwem.