Nów Księżyca a magia. Nasi słowiańscy przodkowie wierzyli, że energia księżyca ma duży wpływ na organizmy ziemskie. Upływający czas odmierzali za pomocą kalendarza lunarnego. Każda faza miała dla nich inne znaczenie. Sądzili na przykład, że ziarna zasiane w trakcie nowiu przynoszą najlepsze plony. Z kolei zioła i kwiaty zerwane w noc pełni miały posiadać właściwości magiczne. Dziś w astrologii Księżyc w nowiu jest symbolem początków oraz odrodzenia. W jego trakcie warto wcielić w życie nowe pomysły, zadbać o zdrowie lub spróbować pozbyć się swoich blokad. Ten moment sprzyja zakończeniu toksycznej relacji z drugą osobą lub wyniszczającym nałogiem. Intencja, jaką złożysz w kolejny nów, zależy tylko i wyłącznie od ciebie.

Nów Księżyca w marcu 2020 - horoskop na ten czas >>

Kiedy Księżyc znika z nieba, żeby się odrodzić, czas na refleksję, odpoczynek, nowy plan i wsłuchanie się w głos swojej intuicji.

Rytuały na nów Księżyca - kąpiel z elementami natury

Woda to żywioł najbardziej odpowiadający Księżycowi ze względu na swoje właściwości oczyszczania. W trakcie nowiu warto wziąć wyjątkową kąpiel, która zmyje z nas starą energię czy zmęczenie. Ten rytuał wodny należy przeprowadzić, używając świeżych kwiatów i ziół, regenerującej soli (himalajskiej lub epsom) oraz kilku kropel olejków eterycznych. Można przy tym otoczyć się świecami czy zapachem ulubionego kadzidła. Niech ten relaksujący moment zadziała na twoją podświadomość. Leżąc w wannie, wyobrażaj sobie, że twoje ciało doznaje odnowy, a w umyśle, zamiast natłoku złych wspomnień, pojawia się czysta karta. Wycisz się i pomyśl o swoich pragnieniach. Czego chce twoja dusza? Co sprawia, że czujesz się szczęśliwa? Potraktuj swoją kąpiel w pierwszej fazie Księżyca jako początek nowego rozdziału.

Ziołowe kąpiele - rytuał z udziałem roślin i olejków >>

Rytuały na nów Księżyca - moonboard, czyli projekcja marzeń

Myślenie o przyszłości w trakcie nowiu to nie wszystko. Nasze intencje zyskują na mocy, dopiero gdy są wizualizowane lub spisane na kartce papieru. Na tę okazję warto stworzyć moonboard, czyli księżycowy moodboard ze zdjęciami i życzeniami tego, co chciałybyśmy otrzymać od wszechświata. Silna wiara w swoje marzenia oraz codzienne manifestowanie pragnień wbrew pozorom przybliża nas do ich realizacji. Wszechświat współpracuje z podświadomością, jeśli wszystkie nasze intencje są szczere. Nie można mieć co do nich żadnych wątpliwości. Żeby skorzystać z przychylnej energii nowiu, spisz swoje pragnienia na kartce lub nagraj się na telefonie. Zamanifestuj je w formie pisemnej czy ustnej, żeby nie kłębiły się tylko w twoim wnętrzu. Spoglądaj też na inspirujące zdjęcia, które pomagają ci wyobrazić sobie wymarzoną przyszłość. Kiedy Księżyc jest w nowiu, czas wprowadzić plany w życie i wykonać pierwsze kroki do ich realizacji. 

Jak przyciągnąć miłość? Afirmacje i zaklęcia z taką intencją >>

Rytuały na nów Księżyca - oczyszczanie energetyczne

Nów sprzyja porządkom. Skorzystaj z jego przychylnej energii, by dokonać zmian w swojej szafie, odświeżyć mieszkanie oraz poukładać sprawy osobiste. Niech w twoim domu zapanuje czystość i spokojny nastrój. W oczyszczaniu przestrzeni pomogą ci kadzidła czy olejki eteryczne. Osmuż swój pokój dymem z białej szałwii, palo santo, paczuli lub własnej wiązki ziół. Oczyszczona przestrzeń sprzyja afirmacji nowych pragnień. Wreszcie poczujesz, że w twoim życiu zwolniło się miejsce na nowe doświadczenia, jakie chcesz do siebie przyciągnąć. Zaufaj swojej intuicji, a wszechświat zacznie działać. Nagle w twoim życiu pojawią się nieprzypadkowi ludzie, którzy przybliżą cię do twoich celów. Wyjątkowe szanse i wydarzenia staną się tak nieprawdopodobne, że sama odczujesz dziejącą się magię. W kolejny nów uwolnij się od lęku - pomedytuj, poćwicz jogę, zminimalizuj stres. Uwierz w swoje wewnętrzne zdolności i zdaj się na los. Wszechświat jest wrażliwy na twoją wibrację. To, co zaczniesz do niego emitować, wkrótce wróci do ciebie ze zdwojoną siłą. 

 

Jak usunąć z domu złą energię? 5 rytuałów oczyszczających >>