Oto ostatni nów roku 2023. We wtorek 12 grudnia Księżyc zanurzy się w energii znaku Strzelca. Od tego dnia zacznie powoli wzrastać, nadając mocy naszym życzeniom. Zmierzy się jednak z nieprzychylnymi wpływami retrogradacji Merkurego. Ruch wsteczny planety komunikacji spowolni realizację celów. Astrolodzy radzą, aby jeszcze nie ustalać postanowień noworocznych. Co zatem zrobić w energii tego zjawiska?

Nów w Strzelcu w ogniu retrogradacji

Kolejny rok szybko dobiega końca. Choć życie o tej porze roku zdaje się pracowite, Merkury za chwilę zatrzyma nas w miejscu. Niestety, Księżyc w nowiu w Strzelcu nie dotyczy nowych początków. Posłuży jednak ustalaniu zamiarów na kolejne dwa tygodnie, zanim nadejdzie styczeń. Choć wskoczenie w nowy rok może być kuszące, teraz koniecznie skieruj swoje intencje na najbliższą przyszłość. 

Jak chciałbyś, żeby potoczyły się kolejne trzy tygodnie?

Na czym powinnaś się skupić do końca grudnia?

Jeśli już widzisz, że na horyzoncie pojawiają się stresujące sytuacje, stwórz jedną intencję na każdy z trzech pozostałych tygodni roku. Tym, co oferuje nów w Strzelcu, jest uzdrowienie, wsparcie i kojący spokój. Niczego nie ponaglaj. 

Rytuał nowiu Księżyca w Strzelcu 2023

Potrzebujesz:

  • Ulubione kadzidło do oczyszczania przestrzeni
  • Świecę i zapałki lub zapalniczkę
  • Minimum trzy z następujących produktów: plasterki cytrusów, laskę cynamonu, liście laurowe, rozmaryn, tymianek, szałwię, miętę, płatki kwiatów (suszone lub świeże), goździki, anyż gwiazdkowaty, strąki kardamonu, ziarenka wanilii, imbir, pąki rumianku, lawenda pąki, liście eukaliptusa, sól morska, ziarna pieprzu lub olejki eteryczne.
  • Woda
  • Rondel
  • Papier i długopis

Rytualny napar wykonany z tych składników nie będzie przeznaczony do spożycia. 

Wskazówki:

1. Rozłóż wszystkie składniki przed sobą na desce lub talerzu.

2. Zacznij od oczyszczenia przestrzeni. 

Oczyszczając swoją aurę, możesz wyrecytować następujące słowa:

„Oczyszczam i uwalniam przeszłość oraz wszystko, co ciąży na mojej duszy. Wypuszczam cały bagaż, który zebrałem w tym roku oraz w ubiegłych latach. Wpuszczam spokój do swojego serca. Łączę się ze swoim Źródłem. Moja przestrzeń napełnia się obfitą energią obdarzoną miłością i światłem. Dziękuję. Dziękuję. Dziękuję."

3. Zapal świecę i wypowiedz na głos następującą afirmację:

„Szanuję mądrość moich przodków i honoruję swoją przeszłość. Akceptuję miejsce, w którym jestem dzisiaj. Niech każdy z tych składników napełni się moją intencją."

4. Weź pierwszy składnik i trzymaj go w dłoniach. Nadal mu intencję, recytując na głos to, co chcesz przywołać lub stworzyć w swoim życiu. Wyobraź sobie, że Twoja intencja przenika do tego przedmiotu. Po zakończeniu umieść go w rondlu i powtórz tę czynność ze wszystkimi innymi rzeczami, których używasz w tym rytuale.

5. Weź szklankę wody i trzymając ją w obu dłoniach, wyrecytuj afirmację, wizję lub modlitwę, która w tej chwili pojawia się w Twoim umyśle. Jakie jest Twoje życzenie samej siebie w najbliższej przyszłości?

6. Po zakończeniu wlej wodę do rondla. Upewnij się, że wszystkie składniki są nią pokryte. Gotuj swój napar na delikatnym, wolnym ogniu. W międzyczasie oddaj się krótkiej medytacji. Pozwól, aby aromat Twojego naparu pobudził Twoje zmysły i ukoił Twoje wnętrze.

7. Pod koniec rytuału zapisz trzy intencje na pozostałe trzy tygodnie 2023 roku. Niech będą one wypełnione miłością i wdzięcznością wobec wszystkich nowych doświadczeń. 

8. Pozostaw napar na delikatnym ogniu tak długo, jak chcesz. Ciesz się jego kojącym zapachem. Niech wypełni on Twoje wnętrza. Pozwól mu wlać magię w Twoją duszę, na przekór stresującym wpływom Merkurego.