Restaurant Week - festiwal najlepszych restauracji działa prężnie od 2014 roku. Teraz obejmuje już obszar 13 regionów, a dokładniej ponad 30 polskich miast (m.in. w: Warszawie, Krakowie, Poznaniu, Wrocławiu i Łodzi). Celem założycieli od początku było promowanie dobrej kuchni, a także zachęcanie Polaków do częstszego odwiedzania restauracji.

"Chcemy przełamywać bariery, które wstrzymują Gości przed częstym spędzaniem czasu w Restauracjach. Restaurant Week i Restaurant Week to niepowtarzalna okazja na poznanie najlepszych Restauracji w ich festiwalowym, popisowym wydaniu" - mówią organizatorzy. 

Na czym polega Restaurant Week? W wybranych restauracjach w trakcie trwania festiwalu (teraz potrwa on od 17 do 31 października 2018) będzie można spróbować trzech dań (przystawki, dania głównego i deseru) w cenie 49 zł. Zazwyczaj do wyboru są dwa menu (mięsne i wegetariańskie). Żeby zarezerwować stolik, trzeba wybrać wybraną restaurację z listy i zapisać się na konkretną datę i godzinę online. W Warszawie w Restaurant Week obejmie m.in. takie miejsca jak: Casablanca, Ed Red, El Popo, Lente czy Yache Korea.

Oprócz tego w ramach Restaurant Week odbędą się wydarzenia towarzyszące takie jak m.in.: bitwa na kieliszki, degustacja win w ciemności czy warsztaty fotografii i stylizacji kulinarnej.