Choć nazwa może niektórych wprowadzać w lekką konsternację, wyjaśniamy - festiwal Sacrum Profanum łączy współczesną muzykę z innymi gatunkami. Co roku program koncentruje się na twórczości kompozytorów z innego kraju. Podczas tegorocznej, 10 edycji imprezy odbędą się koncerty poświęcone polskim muzykom

Oto skrócony opis line upu:

Od 9 do 14 września, w Teatrze Łaźnia Nowa usłyszymy utwory m.in. Pawła Mykietyna, Agaty Zubel, czy Cezarego Duchnowskiego w interpretacji europejskich i amerykańskich zespołów, specjalizujących się właśnie w muzyce współczesnej.

W sobotę, 15 września odbędzie się koncert finałowy Polish Icons. W hali ocynowni ArcelorMittal Poland wystąpią: amerykański kwartet smyczkowy Kronos Quartet oraz gwiazdy legendarnej wytwórni Ninja Tune: DJ Vadim, Grasscut, DJ Food, King Cannibal oraz grupa Skalpel. Artyści przedstawią utwory Krzysztofa Pendereckiego, Henryka Mikołaja Góreckiego, Witolda Lutosławskiego oraz Wojciecha Kilara.

W niedzielę i poniedziałek - Sigur Rós i Kronos Quartet. Będzie to pierwszy wspólny występ obu zespołów! Dodatkowo, w niedzielę, w Kinie Pod Baranami odbędą się projekcje dokumentów "Heim" i "Inni", poświęconych islandzkiej grupie.

Jeśli nie dostaniecie upragnionych biletów, nie martwcie się. Większość koncertów będzie transmitowanych przez Program 2 Polskiego Radia. Więcej informacji znajdziecie na stronie www.sacrumprofanum.com.

Festiwal Sacrum Profanum, 9-17.09.2012, Kraków