Kiedy planeta przechodzi pozorny ruch wsteczny, jej energia wpływa na wszystko, co dotyka naszego wnętrza. Powracamy do wspomnień. Na nowo analizujemy stare sprawy. Mamy tendencję do poruszania problemów z przeszłości i komunikowania się z naszymi eks. Przez kolejne pół roku będzie wpływać na nas retrogradacja Plutona w Koziorożcu. Ta planeta symbolizuje podświadomość, moc, tajemnicę, sekretną stronę osobowości oraz wielką przemianę. Wyrzuca na wierzch wszystko, co chcielibyśmy ukryć. Przez rozpad starego systemu na nowo odbudowuje nasz świat. To zjawisko będzie największym wyzwaniem dla zodiakalnych Raków, Baranów, Koziorożców czy Wag. Najbardziej skorzysta na nim Panna i Byk. 

Pluton powoduje destrukcję tego, co już nam nie służy. Jest planetą gwałtownych końców i początków. 

Retrogradacja Plutona - co oznacza?

Przygotuj się na kolejną poważną zmianę w astrologii. Już 25 kwietnia Pluton wyruszy w retrogradację, a jego wędrówka potrwa aż do 4 października. To planeta odrodzenia, transformacji i naprawy, więc możemy być pewni, że jej cofanie się wystawi nasze życie na próbę. Przyczyni się również do wielkich zmian na arenie międzynarodowej. Pluton jest jak wulkan emocji wymagających uwolnienia. Kiedy się cofa, możemy doświadczyć przewrotu związanego z pożegnaniem czegoś lub kogoś ważnego. W tej fazie staniemy się bardziej nerwowi, wiele razy doświadczymy rozczarowania. Będzie to początek ważnego procesu, który przez rozpad i oczyszczenie uzdrowi nasze dotychczasowe życie. Dramatyczne zmiany są nieodłączną częścią tego zjawiska. Do jesieni nic nie pozostanie takie samo. 

Retrogradacja Plutona - czego się spodziewać?

Podczas retrogradacji Plutona możesz mieć wrażenie, że nikt cię nie rozumie. Ten wyjątkowy tranzyt utwierdzi nas w tym, co wiedzieliśmy intuicyjnie. Kłamstwa z przeszłości wyjdą na jaw, niezręczne sytuacje zostaną ujawnione, a my możemy odkryć surową prawdę na temat dobrze znanych sobie osób. Los napisze nam scenariusz na miarę serialu "Stranger Things". Zakończenie będzie jednak szczęśliwe. Porzucimy wszystko, co nam nie służy, od fałszywych znajomości po żmudne projekty, które nie są warte naszej ciężkiej pracy. Podświadomie skupimy się tylko na tym, czego naprawdę chcemy w swoim życiu. Pluton nie jest taki zły, jak go malują. Jego energia niesie uzdrowienie i chęć połączenia się ze swoim wnętrzem. Pora wyjść z cienia, wyzbyć się kompleksów lub odciąć się od toksycznych osób. 

W relacjach pojawi się wiele konfliktów po to, by związki, które są ważne, odbudowały się na nowo i zamieniły w silniejszą więź. 

Retrogradacja Plutona - jak najlepiej ją przeżyć?

Retrogradacja Plutona to czas na współpracę z ludźmi w celu rozwiązania niesprawiedliwości. Będzie to dotyczyć zarówno spraw prywatnych, jak i sytuacji o globalnym wymiarze. Teraz warto połączyć się w grupy, żeby podziałać razem w słusznym celu. Zróbmy wszystko, co w naszej mocy, żeby pomóc światu, od szycia masek po tworzenie zbiórek dla organizacji non-profit. Pomożemy również nie wychodząc z domu, za to działając wspólnie przez internet. Chociaż fizycznie nie możemy być razem, jesteśmy przecież zjednoczeni mentalnie. Pluton w ruchu wstecznym zmusza do poszukiwania prawdy. Skłania do refleksji oraz prowokuje do kompletnej zmiany swojego życia. Sprowadza na dobry tor, jeśli pozwolimy dojść do głosu intuicji. Powoduje poszerzanie świadomości w wielu dziedzinach życia. Cofanie się planety potrwa pięć miesięcy, a więc mamy dużo czasu na zmiany. 

Najbardziej intensywny okres tej retrogradacji przypada od sierpnia do października. Według astrologów wtedy dojdzie do przełomu na arenie międzynarodowej. 

Eko astrologia. Co zrobić dla planety zgodnie ze swoim znakiem zodiaku? >>