Baran

Zrób coś dla natury i swojego zdrowia - wyjdź pobiegać do pobliskiego lasu. Koniecznie weź ze sobą worek na śmieci, żeby w trakcie joggingu...pozbierać odpady. Dzięki temu zwykły truchcik przestanie być nudny, a ty ulepszysz swoje otoczenie. Ten ekologiczny rodzaj sportu cieszy się rosnącą popularnością. Sprawdź hasztag #plogging, bo to właśnie pod nim znajduje się fala inspiracji. Ludzie z wielu krajów motywują się nawzajem, by bezinteresownie sprzątać świat. Zrób to i koniecznie podziel się z innymi. Masz szansę zapoczątkować nowy eko trend w swoim towarzystwie. 

Inwestycja zero-waste: metalowe słomki

Byk

Jesteś znakiem ziemskim, więc kochasz świat przyrody. Nauka ogrodnictwa przychodzi ci z łatwością. Dowiedz się, jak kompostować odpady. Resztki jedzenia, skorupki jajek, fusy z kawy, papier, tektura i inne materiały organiczne, posłużą ci jako naturalny nawóz. Zasadź ogród kuchenny pełen ziół czy kwiatów, które możesz później zasuszyć na herbatę, lub użyć w codziennej pielęgnacji. Nic tak nie smakuje, jak świeża mięta, listki tymianku w jajecznicy lub lawenda zamoczona w oliwie. Przestań dokładać rękę do nadprodukcji odpadów. Ogranicz kupowanie jedzenia w plastiku. Dziel się swoją eko wiedzą z przyjaciółmi i rodziną. 

Inwestycja zero-waste: metalowa maszynka do golenia.

Bliźnięta

Rzuć sobie wyzwanie i zacznij być eko już dziś, bez wychodzenia z domu. Postaw na oszczędzanie energii. Odłącz od prądu wszystkie urządzenia, których aktualnie nie używasz. Trzymanie ładowarki w kontakcie nie ma sensu, jeśli twój telefon ma pełną baterię. Używaj zimnej wody do prania ubrań lub podczas brania prysznica. Zacznij na serio segregować odpady, kompostuj wszystko, co organiczne. Poszukaj w internecie nowych innowacji, które pomagają żyć bardziej naturalnie i sprawdzą się w twoim miejscu zamieszkania. Nów Księżyca pomaga w dokonaniu zmian. 

Inwestycja zero-waste: włoska kawiarka ze stali nierdzewnej.

Rak

Zrób eko akcję, do której zachęcisz wszystkich domowników. Ustalcie sobie miesiąc "bez kupowania" i wydawajcie minimum pieniędzy, tylko na najpotrzebniejsze rzeczy. Możesz też użyć grup na Facebooku, żeby zacząć wymieniać się z ludźmi. W ten sposób dostaniesz to, czego potrzebujesz, w zamian za rzeczy, które są ci niepotrzebne. Naucz się robić domowe kosmetyki, ogranicz plastik w swojej łazience. Oddaj nienoszone ubrania do recyklingu, a kochanym starociom nadaj nowe życie.

Inwestycja zero-waste: kubek wielokrotnego użytku do kawy, którą zabierasz na wynos.