Ostatnie tygodnie z pewnością nie były łatwe dla Reese Witherspoon, która pod koniec marca ogłosiła koniec swojego długoletniego małżeństwa z Jimem Tothem. „Podjęliśmy trudną decyzję i idziemy naprzód z głęboką miłością, życzliwością i wzajemnym szacunkiem dla wszystkiego, co razem stworzyliśmy. Naszym priorytetem jest nasz syn i cała rodzina. Prosimy o uszanowanie prywatności" – brzmiało oświadczenie, które pojawiło się na Instagramie aktorki. 47-latka nie wydaje się jednak przytłoczona smutnymi wydarzeniami w swoim życiu. Gwiazda emanuje dobrą energią i jest bardziej aktywna zawodowo, niż kiedykolwiek wcześniej. Niedawno zeszła z planu zdjęciowego trzeciego sezonu „The Morning Show”, a także zakończyła promocję filmu „U mnie czy u ciebie”, w którym wystąpiła u boku Ashtona Kutchera. Teraz Reese poświęca się projektom, które robi w ramach swojej firmy produkcyjnej Hello Sunshine. Aktorka zajmuje się produkcją seriali i filmów, które celebrują siłę kobiet. Co ciekawe, w większości powstają one na kanwie powieści – jak np. hitowy serial „Daisy Jones and the Six”, w którego tworzenie Witherspoon bardzo się zaangażowała. Mimo zapełnionego grafiku, gwiazda zawsze jednak znajduje czas dla swoich bliskich. W sobotni wieczór towarzyszyła swojemu synowi z poprzedniego małżeństwa, Deaconowi, aby wspólnie świętować wydanie nowej płyty. Na imprezie pojawił się też były mąż aktorki, Ryan Philippe, a także ich córka Ava.

Reese Witherspoon i Ryan Phillippe na wspólnej imprezie z synem Deaconem i córką Avą

19-letni Deacon wydał właśnie swój debiutancki album „A New Earth” i z tej okazji zaprosił rodzinę oraz przyjaciół na wspólne świętowanie sukcesu. Dumny tata podzielił się zdjęciami z imprezy, na których widać, jak oboje z Reese wspierają nastolatka w spełnianiu marzeń. Na fotografiach widać też 23-letnią Avę, która do złudzenia przypomina mamę. Relacja z wydarzenia wprawiła fanów dwójki aktorów w zachwyt.

Pod instagramowym postem pojawiło się wiele komentarzy, w których internauci zwracają uwagę, że dzieci aktorów są perfekcyjnym miksem urody ich obojga. „Nie mogę uwierzyć w to, jak bardzo dzieci Reese przypominają ją i Ryana”. „Twoje dzieci są miniwersją ciebie i Reese!” – można przeczytać pod zdjęciami.

Właśnie poczułam pilną potrzebę obejrzenia mojego ulubionego filmu ‘Cruel Intentions’” – napisał ktoś inny. Przypomnijmy, że Reese Witherspoon i Ryan Phillippe zasłynęli właśnie dzięki temu filmowi. W słynnej teen drama grali parę – podobnie jak w życiu. W 1999 roku aktorzy wzięli ślub i wkrótce na świat przyszła ich córka Ava, a następnie Deacon. Choć małżeństwo nie przetrwało, oboje od lat pozostają w dobrych relacjach i wspierają swoje dzieci.