„Maria Antonina” - nowoczesny portret ikonicznej postaci 

Mat. prasowe

Ośmioodcinkowy serial kostiumowy o kobiecie wyprzedzającej swoje czasy zrealizowany został z prawdziwym rozmachem. Opowiada o wyzwaniach, z jakimi musiała zmierzyć się Maria Antonina po przybyciu do obcego kraju.

W rolę tytułowej bohaterki wcieliła się Emilia Schüle, której udało się oddać złożoną psychikę, marzenia i lęki delfiny, a później królowej Francji. Za reżyserię odpowiadają Pete Travis („Pola krwi”) i Geoffrey Enthoven („Hasta la vista”), natomiast autorką scenariusza jest Deborah Davis („Faworyta”), która w charakterystyczny dla siebie, słodko-gorzki sposób stworzyła wielowymiarową, niedającą zamknąć się w sztywnych ramach postać, w której każdy z nas znajdzie coś z siebie. Scenarzystka, wspierana przez pisarki Louise Ironside, Chloe Moss i Avril E. Russell, prezentuje nowe i świeże spojrzenie na Marię Antoninę. Przedstawia punkt widzenia, który daleki jest od wizerunku kobiety próżnej, bezwstydnej i zepsutej.

Moim zdaniem (Maria Antonia) była nowoczesną kobietą, która nieustannie broniła swojego prawa do wolności i prywatności - powiedziała odtwórczyni głównej roli, Emilia Schüle. 

Mat. prasowe

Zamiast podporządkować się modzie dworskiej, Maria Antonina tworzyła własne trendy, które były dla niej czymś w rodzaju zbroi. Rekonstrukcja ekstrawaganckich strojów królowej to zasługa współpracy projektantki kostiumów, Madeline Fontaine („Bardzo długie zaręczyny”), z Marie Frémont, grupą 65 artystów oraz domem mody Dior. Nad scenografią do produkcji pracował Pierre Quefféléan (zdobywca Cezara za najlepszą scenografię do filmu „Do zobaczenia w zaświatach”), który wraz z ponad 100 ekspertami zaprojektował i zbudował spektakularne komnaty królewskie. Zdjęcia kręcone były m.in. na terenie pałacu w Wersalu, pałacu Vaux-le-Vicomte czy w miejscowości Lésigny. 

Mat. prasowe

Kogo zobaczymy na ekranie? Oprócz Emili Schüle, w serialu pojawią się m.in.: Louis Cunningham, Jack Archer, Jasmine Blackborow, Gaia Weiss, James Purefoy, a także aktor pochodzenia polskiego - Philippe Tłokiński. 

„Maria Antonina” - kiedy i gdzie oglądać?

Premiera „Marii Antoniny” odbędzie się już 20 stycznia w serwisie streamingowym CANAL+ online. Kolejne dwa odcinki będą emitowane co piątek w CANAL+ online i na CANAL+ PREMIUM. 

Na koniec mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość dla fanów seriali kostiumowych - CANAL+ potwierdziło, że niedługo wrócą 3 sezony produkcji „Wersal”.