Prequel "The Crown": co wiemy na ten temat?

Przedostatni sezon serialu rozpocznie się jeszcze w tym roku, wprowadzając mnóstwo nowych aktorów i postaci. W 5. części hitu Netflixa zobaczymy takie gwiazdy jak Elizabeth Debicki ("Tenet", "Wielki Gatsby", "Nocny recepcjonista", "Kryptonim U.N.C.L.E."), która wcieli się w postać księżnej Diany.  Rolę monarchini otrzymała Imelda Staunton ("Vera Drake", "Harry Potter i Zakon Feniksa"), a jej męża Jonathan Pryce ("Dwóch papieży", "Człowiek, który zabił Don Kichota", "Żona"). Teraz źródła potwierdziły, że być może serialowa historia o brytyjskiej monarchii nie skończy się tak szybko. Netflix właśnie zaczął wstępne rozmowy na temat prequela hitowej produkcji.

Co na ten moment wiemy o potencjalnej nowej części? Na ten moment niestety niewiele. Sezon, który miałby ukazywać losy monarchii brytyjskiej przed Królową Elżbietą, nie otrzymał na razie zielonego światła. Twórcy zdradzili natomiast jaki okres historyczny będzie obejmować. Nowa część serialu ma skupiać się na późnej epoce wiktoriańskiej, czyli okresie rewolucji przemysłowej na przełomie XIX i XX wieku. To właśnie wtedy krajem rządziła królowa Wiktoria, która była najdłużej urzędującym monarchą w Wielkiej Brytanii, dopóki królowa Elżbieta nie pobiła tego rekordu kilka lat temu. 

"The Crown": o czym opowiada serial?

Serial "The Crown", który został przygotowany dla platformy Netflix, opowiada o losach brytyjskiej monarchii – począwszy od objęcia tronu przez Elżbietę II. W  czterech dotychczasowych sezonach oglądaliśmy na ekranie m.in. Claire Foy w roli królowej Elżbiety, Matta Smitha jako księcia Filipa oraz także Olivię Colman i Tobiasa Menziesa w tych samych rolach. W obsadzie znalazły się również Helena Bonham Carter jako księżniczka Małgorzata oraz Elizabeth Debicki w roli księżnej Diany. Josh O'Connor gra księcia Karola. W 4. sezonie w rolę Margaret Thatcher wcieliła się Gillian Anderson.  

Piąty i zarazem przedostatni sezon zadebiutuje na platformie Netflix w listopadzie tego roku. Wydarzenia w tym sezonie mają skupiać się między innymi na rozpadzie małżeństwa Diany i Filipa oraz tragicznej śmierci księżnej.  

Zdjęcia do szóstego, ostatniego sezonu serialu, mają ruszyć w sierpniu tego roku.