Powstanie filmowa biografia o Cher

Jej wyjątkowy styl, charyzma oraz charakterystyczny głos, mają milionów na całym świecie. Cher stała się prawdziwą ikoną popkultury i nie zamierza oddawać tego tytułu. Nic dziwnego więc, że branża Hollywood postanowiła uhonorować tę wyjątkową kobietę, tworząc filmową historię opartą na jej biografii. A informacja ujrzała światło dzienne 20 maja, czyli w 75. urodziny artystki. To dopiero prezent!

Scenariuszem filmu zajmie się zdobywca Oscara za film "Forrest Gump", Eric Roth, który na swoim koncie ma jeszcze takie hity jak "Ciekawy przypadek Benjamina Buttona", "Narodziny gwiazdy" czy "Strasznie głośno, niesamowicie blisko". Cher miała okazję współpracować już ze scenarzystą przy filmie "Podejrzany" z 1987 roku.

Oprócz Cher producentami będą Judy Craymer i Gary Goetzman, dzięki którym powstał przebojowy musical "Mamma Mia!", w którego kontynuacji wystąpiła sama artystka.

Historia Cher - o czym opowie film?

O których etapach życia opowie nowa produkcja? Tego jeszcze nie wiemy, jednak biografia artystki jest imponująca, a jej życie obfitowało w wyjątkowe historie, dlatego producenci z pewnością będą mieli z czego wybierać! Cher, jako ekscentryczna, marząca o sławie i niezwykle uzdolniona 16-latka przybyła do Los Angeles, gdzie na swojej drodze spotkała Sonny'ego Bono, który pracował dla producenta muzycznego Phila Spectora. Dzięki temu spotkaniu zaczęła rozwijać się jej kariera muzyczna oraz relacja z Sonnym. Para pobrała się i stała się muzycznym duetem, który wypuścił taki hit jak "I Got You Babe", któy stał się symbolem ruchu hippisowskiego w USA, a dzięki któremu zaczęli być rozpoznawalni. W połowie lat 70. para rozwiodła się a Cher szybko rozpoczęła solową karierę. Sława pozwoliła jej również zaistnieć jako aktorka i szybko udowodniła, że w tej dziedzinie również jest niezwykle utalentowana. W 1984 roku zdobyła Złoty Glob i nominację do Oscara za film "Silkwood", a kilka lat później była zwyciężczynią Oscara i Złotego Globa za rolę w "Wpływie Księżyca". Jednocześnie artystka nadal kontynuowała karierę wokalistki i szacuje się, że jej płyty rozeszły się w 200 milnionach egzemplarzy.

Na ten moment jednak obsada i tytuł filmu nie są jeszcze znane.