Sądziłyście, że temat prosecco został już wyczerpany przez kulinaria? Hitem tego roku są pączki z dziurką nasączone winem musującym (sprawdź >>) oraz milkshake na jego bazie (przeczytaj >>). Jednak teraz do sprzedaży weszły żelki-fasolki o smaku ulubionych bąbelków! Są wyprodukowane przez firmę "Jelly Belly" i sprzedawane w mini buteleczkach. W sam raz na prezent urodzinowy lub imprezową przekąskę. Można je również przemycić do kieszonki w torebce, na tak zwaną "czarną godzinę"! 

Żelki o smaku prosecco w rzeczywistości nie zawierają alkoholu. Można więc zajadać się nimi do woli gdyby nie fakt, że w ich składzie jest cukier. Na szczęście nie zawierają glutenu i mleka. Buteleka z winem musującym w postaci fasolek kosztuje 3 funty. Znajdują się w niej 42g słodyczy. Można ją kupić na stronie "Jelly Belly" lub w sklepach firmowych tej marki, na terenie Wielkiej Brytanii. 

"Świętuj każdą okazję z fasolkami o smaku musującego wina. Chociaż nie mają w sobie alkoholu, smakują dokładnie tak, jak prosecco. Dzięki temu możesz się nimi rozkoszować w każdej chwili." - zachęca producent fasolek. 

Znalazłybyście okazję na świętowanie z żelkami prosecco? Czy to kolejny chwyt marketingowy, który nie bardzo sprawdzi się w rzeczywistości? Włoskie wino musujące chyba najlepiej smakuje w kieliszku. 

Czy picie prosecco służy zdrowiu? SPRAWDŹ >>

Żelki-fasolki z prosecco, fot. mat. prasowe