Zbliżają się święta Bożego Narodzenia, Sylwester, karnawał. Ciągłe okazje, by napić się grzanego wina, szampana lub kolorowego drinka. To nie cieszy osób chcących zadbać o linię i swoje zdrowie. Niestety, same wiemy, jak ciężko odmówić wypicia toastu. A na jednym kieliszku zazwyczaj się nie kończy. Szczególnie, gdy na stole pojawi się bąbelki w postaci prosecco. Niestety, silna wola czasem nie wystarczy, by zmniejszyć ilość spożywanych trunków. Dlatego wymyślonokieliszki ograniczające  picie alkoholu, które mają nam ułatwić to zadanie! 

Na czym polega skuteczność kieliszków? Każdy z nich jest połową  tradycyjnej lampki wina lub szampana, czy szklanki na piwo. Dzięki temu mając je skierowane do siebie, dochodzi do złudzenia optycznego. Nasz mózg rejestruje pełne naczynie, dzięki czemu apetyt na alkohol zostaje szybciej zaspokojony. Myślimy, że pijemy tyle, co zwykle, lecz w rzeczywistości wypijamy o połowę mniej procentów. Sprytne, prawda? Gadżet kosztuje od 7 do 15 funtów. Można go kupić w sklepie internetowym thegiftoasis.com.

Metodapicia z kieliszków-połówek idealnie sprawdzi się na przyjęciu lub randce. To świetny prezent pod choinkę lub na urodziny. Warto dodać, że efektownie wygląda! Na pewno lepiej "ciąć kieliszki", niż kalorie przed wielkim wyjściem. Takie zachowanie nazywane jest alkoreksją i należy do poważnych zaburzeń. Jeśli szukacie niewinnych, alkoholowych prezentów pod choinkę, polecamy wam również  konfiturę z prosecco. To hit, który sprawdzi się w wypiekach, jak również świątecznych pieczeniach. Równie ciekawym pomysłem są  bombki z alkoholem, jakie stworzyła firma Sipsmith Gin. Jednak im trudno będzie się oprzeć podczas stresujących, przedświątecznych sytuacji!