Co za news! Pod koniec Milan Fashion Week został zaprezentowany nowy modowy projekt, o którym będzie się mówić jeszcze długo. Okazuje się, że Levi's i Valentino postanowiły połączyć siły podczas pracy nad najnowsza kolekcją domu mody na wiosnę i lato 2021. Jak? Dyrektor kreatywny marki, Pierpaolo Piccioli, ożywił klasyczny model spodni Levi’s 517 boot cut z 1969 roku i pokazał je na swoim wybiegu. Ta konkretna para dżinsów została wybrana nie bez powodu: w końcu jest to kultowy model marki narodzony w latach 60., to znaczy w czasach, kiedy ludzie na szeroką skalę dbali o to, by wyrażać siebie poprzez swoją wyjątkowość i autentyczną osobowość.

Czy vintage zbawi świat i ile naprawdę w nim ekologii? Nowy odcinek podcastu Dział Vintage>>

"Rok 2020 pokazał nam, że globalizacja nie polega jedynie na połączeniu społeczeństw na poziomie komunikacyjnym, ale też na poziomie międzyludzkim. Levi’s wraz z Valentino skupiają się na tych samych wartościach równości. Jesteśmy silniejsi razem - jest to przesłanie najbliższe sercom obu marek. Współpraca skupia się na idei 'zjednoczenia’, która polega na nadaniu nowej wartości symbolom, miejscom i klimatom, które pochodzą z różnych momentów w historii, ale są wciąż aktualne dla współczesnego świata. Pierpaolo pozostał wierny stylowi Levi’s 517, który charakteryzuje się delikatnie rozszerzoną nogawką od kolana w dół. Jednocześnie, spodnie naturalnie opinają biodra, podkreślając sylwetkę. Dodatkowo, przy współpracy został zaprojektowany wyjątkowy tag, aby uczcić początek nowej eksploracji mody" czytamy w informacji prasowej przesłanej przez markę. 

Jak w praktyce wyglądają efekty tej współpracy? Zajrzyjcie do naszej galerii, gdzie przygotowaliśmy dla Was kilka sylwetek z pokazu, w których można zobaczyć dżinsy z metką obu marek.

PS Zapamiętajcie ten model. Wszystko wskazuje na to, że może to być jedna z najbardziej rozchwytywanych par spodni, jak już tylko kolekcja trafi do sprzedaży. Albo nawet teraz, na jesień 2020, tylko we wspomnianej wersji vintage z 1969 roku. Kto wie, może zanim będzie można kupić dżinsy Levi's x Valentino z kolekcji na wiosnę i lato 2021, uda Wam się znaleźć słynny model 517 boot cut  w jednym z popularnych teraz komisów? 

7 najpiękniejszych luksusowych dodatków vintage, które tej jesieni chcemy mieć w swojej szafie. Kupicie je online!>>