Czy wy też poznajecie PMS po nieodpartej ochocie na słodycze? Kiedy cierpimy na bóle miesiączkowe, najchętniej sięgamy po tabliczkę czekolady. Kakao  uwalnia w mózgu endorfiny i poprawia humor. Ma w sobie wiele antyoksydantów, które łagodząco wpływają na podbrzusze. Wiedzą o tym dziewczyny z piekarni "Moon Cycle Bakery", specjalizującej się w "kobiecych wypiekach". To słodkości, jakich celem jest umilenie trudnego czasu menstruacji. Ich zjedzenie pozytywnie wpływa na organizm i zaspokaja wszystkie nasze zachcianki!

Piekarnia "Moon Cycle" działa w internecie i dostarcza wyjątkowe wypieki pod drzwi. W jej ofercie znajdziemy mocno czekoladowe brownie, serniczki, tartaletki ze słonym karmelem lub pączki z różaną polewą. Na stronie cukierni wystarczy zaznaczyć, na jakie smaki mamy ochotę w trakcie okresu. Wypełnia się również specjalną tabelkę poświęconą składnikom, na jakie mamy alergie. Po wprowadzeniu ważnych danych wystarczy poczekać, aż słodka przesyłka "zapuka" do naszych drzwi. Znajdziecie w niej spersonalizowane łakocie, które na pewno umilą menstruację. Pomysł stał się hitem w USA. Nie wiadomo, kiedy trafi do Polski.

"Wiemy, że dziewczyny mają pod górkę kilka dni w miesiącu. Chcemy osłodzić ten czas i sprawić, że będzie mniej bolesny. Niedługo uruchamiamy więc aplikację, za pośrednictwem której będziecie w stanie złożyć zamówienie na łakocie, które odpowiadają waszym potrzebom" – czytamy na stronie internetowej piekarni "Moon Cycle Bakery". 

Jaki jest sekret tych wypieków? Znajdują się w nich cenne pierwiastki, które łagodzą miesiączkę. To obecność boru (z orzechów laskowych) oraz magnezu (z kakao), dzięki którym bóle brzucha czy zły nastrój są mniej odczuwalne. O bólach głowy i pleców nie wspomniawszy!