Pamiętacie kalendarze adwentowe z dzieciństwa? Każdego dnia grudnia, aż do Wigilii, kryła się w nich czekoladka ze świątecznym motywem. Mamy dobrą wiadomość! Moda na taki kalendarz powraca, jednak tym razem w odsłonie dla dorosłych. Co powiecie na odliczanie do Bożego Narodzenia z prosecco? Na taki pomysł wpadł angielski sklep alkoholowy "The Pip Stop", który na każdy dzień przed świętami przygotował mini buteleczki z winem musującym. Co najlepsze, 24 grudnia będziecie mogli rozkoszować się butelką luksusowego szampana Laurent-Pierrier!

Zobacz też: 10 najlepszych filmów świątecznych >>

Przeczuwamy, że to będzie hit. W ofercie sklepu znajdziecie również kalendarz adwentowy z różnymi rodzajami win: Cavą, musującym Pinot Noir, włoskim Rose oraz butelkami z Hiszpanii lub Australii. Nie zabrakło też kalendarza dla fanów ginu z tonikiem. Podobną ofertę proponują także takie alkohole, jak Gancia, Jacobs Creek, Freixenet, Galanti czy Bottega Gold. Cena kalendarza adwentowego z prosecco wynosi 125 funtów. Można zamówić go na stronie thepipstop.co.uk. Sądzimy, że to świetny prezent na Mikołajki!

Jeśli tak jak my kochacie prosecco, koniecznie sprawdźcie nowy trend kulinarny, jakim są prosecco donuts (zobacz zdjęcia >>). Marzenia się spełniają - to danie łączy w sobie pyszny deser i bąbelki! Oszalałyśmy również na punkcie Prosecco Vana kursującego po Londynie (sprawdź >>), który serwuje wino prosto z beczki, pojawiając się na festiwalach lub weselach. Czym jeszcze zaskoczą nas sprzedawcy tego trunku? 

Kalendarz adwentowy z prosecco, fot. mat. prasowe