Vitkac w Krakowie

"Vitkac stał się już nie tylko instytucją obecną w głowach warszawiaków, bardzo często wspominaną w mediach i kulturze, ale przede wszystkim prężnie działającym biznesem. Dobra luksusowe oraz premium mają dwie destynacje w Polsce, więc nadszedł czas na tą drugą, czas na Kraków" przyznaje Arkadiusz Likus. Co ważne, z raportu KPMG wynika, że wartość dóbr luksusowych w Polsce wciąż rośnie, systematycznie rośnie liczba zamożnych i bogatych osób. Powstanie drugiego Vitkaca było więc naturalną koleją rzeczy - Polacy nie tylko pragną luksusu, ale też coraz bardziej jest ich stać na ubrania od projektantów.

Jak podali przedstawiciele sklepu podczas śniadania prasowego, nowy DH Vitkac ma się pojawić jeszcze w tym roku, najprawdopodobniej w maju. Jego drzwi otworzą się właśnie w Krakowie. 

Tylko w tym roku w Vitkacu pojawiło się aż dwadzieścia nowych sklepów: między innymi Givenchy, Dolce & Gabbana, Bottega Veneta, Etro, Balmain, Loewe czy Dsquared2. Dom handlowy kontynuował w minionym roku swoją strategię sprzedaży w "środowisku dedykowanym konkretnej marce" oraz zakończył 2019 z bardzo dobrym wynikiem. Specjalnie dla Vitkac powstały na przestrzeni ostatnich dwunastu miesięcy ekskluzywne kolekcje Balmain, RED Valentino i Dsquared2.

20 modnych rzeczy na 2020 rok, które chcemy mieć>>

O jakich jeszcze zmianach informuje dom handlowy? Wkrótce w warszawskim multibrandzie pojawić się mają nowe odsłony sklepów Kenzo, Marni, Diesel, Gucci, Balenciaga oraz Bottega Veneta (spodziewajcie się długo wyczekiwanej odzieży damskiej jednej z najbardziej pożądanych dziś marek). Na początku roku w domu handlowym pojawiły się projekty Jacquemus, a już wkrótce zrobimy tam zakupy również u Nanushka, Agnona czy Adieu. 

3 ulubione triki stylizacyjne blogerek, które podbijają ulice światowych stolic mody>>