Sceptycy argumentują, że numerologia jest pseudonauką i że liczby same w sobie nie mogą nadawać znaczenia niczemu poza ich rzeczywistą wartością liczbową, ale mimo to, praktyka numerologiczna ma dziś wielu fanów. Jedną z popularnych koncepcji jest tworzenie portretów numerologicznych, które mają ujawniać istotne prawdy o twojej osobowości, perspektywach, celach i wyzwaniach czekających cię w życiu.

Co to jest portret numerologiczny?

Portret numerologiczny jest głównym narzędziem, które wykorzystuje się w numerologii w celu szczegółowego przeanalizowania każdego człowieka. Określany jest często jako scenariusz życia zapisany za pomocą liczb i liter, czyli symboli numerologicznych. Do jego stworzenia niezbędne jest zgromadzenie takich danych, jak data urodzenia, imiona, nazwiska oraz ewentualne pseudonimy osoby, która chce odkryć wszystkie akty scenariusza.

Jak zrobić portret numerologiczny? Jeśli nie chcesz oddać stworzenia twojego osobistego portretu numerologicznego w ręce osób, które zawodowo się tym zajmują, powinieneś bardzo dokładnie zapoznać się z zasadami, jak wykonać go samodzielnie. Źródła nie podają jednego prawidłowego sposobu, więc dobrze skorzystać z wiedzy zamieszczonej w kilku miejscach.

W sieci dostępne są kalkulatory oraz narzędzia, które pomagają stworzyć portret numerologiczny, a także podają jego interpretację. Osoby wróżące i zajmujące się numerologią pomagają sobie często specjalnymi programami, takimi jak Ezoteryk 1.0, Neurologia Program, czy Kalkulatorem Numerologicznym.

Jak obliczyć portret numerologiczny?

Wibracja główna

Tworzenie portretu numerologicznego rozpoczyna się od wibracji głównej, tzw. drogi życia, którą ustala się na podstawie analizy daty urodzenia. Aby to zrobić, należy dodawać cyfry składające się na datę, aż do uzyskania liczby jednocyfrowej (wyjątkiem są liczby 11, 22 i 33, które są uważane za mistrzowskie, ale o tym w dalszej części artykułu).

Przykład:

Załóżmy, że urodziłeś się 18 sierpnia 1989 roku. Aby obliczyć twoją wibrację główną, dodaj każdy składnik tej daty do siebie:

Dzień, 18, po zsumowaniu daje 1 + 8 = 9.

Miesiąc, 8, pozostaje pojedynczą cyfrą = 8.

Rok 1989 rozkładamy na cyfry 1 + 9 + 8 + 9, które razem dają 27. Następnie, 27 redukujemy do postaci 2 + 7 = 9.

Dodajemy cyfry, które otrzymaliśmy z dnia, miesiąca i roku (9 + 8 + 9) i otrzymujemy sumę 26. Na koniec dodajemy 2 + 6 i dochodzimy do wyniku, którym jest cyfra 8.

Według osób zajmujących się numerologią, portret numerologiczny z daty urodzenia ma tak samo duże znaczenie, jak znak zodiaku w astrologii. Mówi on o tym, jakie są twoje mocne i słabe strony, talenty oraz ambicje, wskazuje dlaczego musiałeś mierzyć się z pewnymi wydarzeniami w przeszłości, co oznacza teraźniejszość i jak będzie wyglądała przyszłość. Wibracja główna wskazuje również, w jaki sposób jesteś postrzegany przez innych, jakie czynniki ukształtowały twój charakter oraz odsłania bagaż z poprzednich wcieleń.

Cenną wiedzę daje również klucz wcielenia, którego wartość powstaje z zsumowania cyfr składających się na dzień i miesiąc narodzin. Wskazuje on cel i sens istnienia oraz mówi dlaczego człowiek został przydzielony do danej roli w życiu.

Czym są Liczby Mistrzowskie w Numerologii?

Jak już wspomnieliśmy, jedynym przypadkiem, w którym podczas tworzenia portretu numerologicznego, nie dodajesz do siebie dwóch pozostałych cyfr, jest otrzymanie liczby 11, 22 lub 33. Są one uważane za Liczby Mistrzowskie i oznaczają bardziej zintensyfikowaną wersję ich liczb głównych (odpowiednio 2, 4 i 6), a osoby z taką drogą życia określane są jako stare dusze. Liczby Mistrzowskie sugerują potężną energię wibracyjną, która jest związana z nauką, osiągnięciami i sukcesem. Niektórzy numerolodzy podają, że za mistrzowskie uznaje się również inne liczby składające się z dwóch takich samych cyfr, czyli 44, 55, 66 itd.

Stare dusze a numerologia

Co oznacza zwrot stare duszestosowane w numerologii? Określa się nim osoby, które wyjątkowo dobrze radzą sobie z zadaniami, które stawia przed nimi życie. Ich dusza przechodzi kolejne transformacje, pozwalające na lepsze zrozumienie ziemskiego położenia, w jakim się w danej chwili znajdują. Są nimi numerologiczne 8, 9, a także Liczby Mistrzowskie.

 • Numerologiczna 8 - moc i siła związane z numerem 8 są uważane za kobiecą energię, która daje motywację do osiągnięcia życiowych celów oraz motywowania innych. Ta energia nie jest łatwa do okiełznania, ponieważ może równie szybko przeradzać się w gniew. Jeśli jednak nauczysz się ją akceptować, być wdzięcznym za każdą chwilę oraz odpuszczać, złość może zostać przekształcona w dobrą energię i organiczną istotę miłości.
 • Numerologiczna 9 - ma głębokie pragnienie, by służyć innym i dzielić się wiedzą, którą zdobyła. Cyfra 9 w drodze życia wskazuje na nieustanną podróż związaną z przyjęciem cyklicznej natury istnienia i pamiętaniem, że kiedy jedne drzwi się zamykają, zawsze otwierają się następne. Numerologiczne 9-tki mają również naturalną zdolność do adaptacji i podążania z prądem, co pozwala im z łatwością zamieniać życiowe cytryny w lemoniadę i inspirować ludzi wokół siebie.
 • Numerologiczna 11 - jej celem jest uzdrawianie siebie i innych poprzez ponadprzeciętnie rozwiniętą intuicję, która jest wynikiem nietypowych okoliczności życiowych. Jedenastki nie mają wyboru i muszą kultywować pozazmysłowe talenty. W numerologii liczba 11 jest związana z duchowym oświeceniem, świadomością i filozoficzną równowagą.
 • Numerologiczna 22 - ma ona za zadanie tworzyć mosty łączące w życiu to co materialne i niematerialne. Jej umiejętności są zazwyczaj produktem ubocznym niestabilności wczesnego dzieciństwa, które napędza jej innowacyjne myśli. Numerologiczna 22 jest pracowita, kreatywna i niezawodna, jeśli chodzi o ulepszanie rzeczywistości.
 • Numerologiczna 33 - jest kombinacją zarówno liczby mistrzowskiej 11 jak i 22, co oznacza, że jest wyjątkowo potężna. Oferuje ogromne duchowe pocieszenie wszystkim tym, którzy są wokół niej. Mówi się, że trzyma krzyż, będący przypomnieniem zarówno dobrych, jak i złych sytuacji życiowych. Potrafi bardzo dobrze wybaczać i bezinteresownie kochać.

Wibracja imienia i nazwiska

W kolejnym kroku, przechodzi się do wyliczenia portretu numerologicznego z imienia i nazwiska. Pod uwagę bierze się wszystkie imiona, jakie nosisz (z chrztu, bierzmowania, a nawet przezwiska) i to samo dotyczy nazwisk. W portrecie numerologicznym znaczenie ma zarówno nazwisko rodowe, jak i nazwisko po mężu itd.

Zgodnie z jego teorią Pitagorasa, litery mają określone wartości liczbowe, które w numerologii imienia przedstawiają się następująco:

 • 1 = A, J, S
 • 2 = B, K, T
 • 3 = C, L, U
 • 4 = D, M, V
 • 5 = E, N, W
 • 6 = F, O, X
 • 7 = G, P, Y
 • 8 = H, Q, Z
 • 9 = I, R

Litery mówią o potencjale, który posiadasz i możesz wykorzystać do realizacji celów. Szczególnie ważne są pierwsza litera i samogłoska imienia, które dają informacje o tym, w jaki sposób komunikujesz się ze światem.

Imiona i nazwiska analizuje się pod kątem poszczególnych liter. Suma wszystkich zawartych w nich samogłosek nazywana jest liczbą duszy i wyraża twoje najgłębsze pragnienia. Suma spółgłosek to liczba realizacji intymnej, informująca o tym, czy pragnienia są możliwe do zrealizowania. Z kolei suma wszystkich liter imion i nazwisk to liczba ekspresji - mówi o tym, jak funkcjonujemy na zewnątrz.

Portret numerologiczny obejmuje także analizę lat osobistych i numerologicznych, a także tranzytów liter, które występują w danych personalnych danej osoby. Wpływają one na jej nastawienie do życia, energię, którą dysponuje oraz relacje z otoczeniem.

Jak zinterpretować swój portret numerologiczny?

Interpretacja portretu numerologicznego to nic innego, jak bardzo szczegółowa analiza wymienionych wyżej elementów oraz określenie relacji między nimi. Daje ona informacje na temat umiejętności, możliwości i zagrożeń, które mogą wystąpić w życiu danej osoby i pokazuje gdzie jest ich źródło, a także ujawnia potencjały, jakimi dysponuje. Portret wskazuje na to, jaki jest cel jej egzystencji oraz co powinna zrobić, aby osiągnąć spełnienie zarówno w życiu osobistym, jak i zawodowym.

Oprócz wymienionych w artykule kwestii, które warto wziąć pod uwagę podczas tworzenia portretu numerologicznego, jest jednak znacznie więcej. Ich interpretacja jest dosyć skomplikowana i wymaga określania relacji między wieloma cyframi, które otrzymujemy z wyliczeń; nic więc dziwnego, że wiele osób zainteresowanych mistycznym światem liczb decyduje się zlecić wykonanie i szczegółowe przeanalizowanie swojego osobistego portretu osobom trzecim.

Samodzielną interpretację konkretnych dróg życia mogą ułatwić ci nasze artykuły poświęcone każdej z cyfr oraz liczbom mistrzowskim, które znajdziesz tutaj.