Film „Jak pokochałam gangstera”, który opowiada historię pochodzącego z Gdańska Nikodema „Nikosia” Skotarczaka, podbija Netflix. I to nie tylko w naszym kraju! To najpopularniejsza produkcja nieanglojęzyczna platformy w ostatnich tygodniach. Nie powinno to dziwić, ponieważ twórca filmu – Maciej Kawulski – zawarł w nim wszystko, czego potrzebuje współczesny odbiorca kina sensacyjnego. Spójną i dynamiczną historię, dobre dialogi, ładne i szybkie samochody oraz seks. Choć produkcja trwa oszałamiające trzy godziny, ogląda się ją z wielką satysfakcją.

Pewnie, podobnie jak duża część posiadaczy Netfliksa w Polsce, masz już seans „Jak pokochałam gangstera” za sobą. Jeśli produkcja Ci się spodobała, mamy dla Ciebie kilka tytułów, które w taki czy inny sposób podobne są to ostatniego dzieła Kawulskiego. Wśród nich na pewno znajdziesz coś, co Cię zainteresuje!

Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa (Netflix)

To oczywiście naturalny wybór, ponieważ film Kawulskiego „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa” z 2019 roku okazał się jego pierwszym wielkim dziełem, którego sukces sprawił, że postanowił nagrać „Jak pokochałam gangstera”. Warto zatem zapoznać się z kolejną historią gangsterską przygotowaną przez reżysera. Szczególnie, że to również niezwykle udane i mogące się podobać dzieło. Film nieco krótszy, ale równie – jeśli nie bardziej – intensywny. Produkcja dostępna jest oczywiście na platformie Netflix.

Chłopcy z ferajny (Netflix)

Na tej samej platformie dostępne jest również inna gangsterska produkcja. „Chłopcy z ferajny” to klasyka gatunku. Jest wiele powodów, żeby sięgnąć po jedno z najważniejszych dzieł Martina Scorsese, a na pewno najważniejszymi są świetna historia, a także genialne aktorstwo. Czemy akurat ten film znalazł się na liście propozycji po obejrzeniu „Jak pokochałam gangstera”? Bo Kawulski w swoich filmach wyraźnie inspiruje się Scorsese, czego nawet specjalnie nie ukrywa. Jeśli więc chcesz wiedzieć, skąd takie, a nie inne rozwiązania w jego filmach sensacyjnych, powinieneś sprawdzić u samego źródła.

PRZECZYTAJ TEŻ: Oscary 2022: Najpoważniejsi kandydaci. Gdzie obejrzeć filmy? [PRZEGLĄD ELLE MAN]

Pitbull. Nowe porządki (Netflix)

Na Netfliksie znajdzie również wybrane filmy Patryka Vegi. Nie wszystkich twórczość reżysera i scenarzysty przekonuje, ale oddać mu trzeba, że serial „Pitbull” to dzieło na wielu poziomach genialne. Historia opowiadana dalej jest w filmach, a jednym z nich jest właśnie „Pitbull. Nowe porządki”. Produkcja opowiada o policjantach warszawskiej komendy, którzy łączą siły w walce z Grupą Mokotowską. Sporo akcji, ciętego języka i naprawdę dobrych dialogów. W filmie Vegi pojawili się Andrzej Grabowski, Bogusław Linda, Maja Ostaszewska czy Piotr Stramowski. Podobał Ci się serial? Sięgnij po filmowe kontynuacje!

Droga do zatracenia (Canal+)

Dramat gangsterski dziejący się w czasach panowania Ala Capone? Produkcja doceniona Oscarem i z genialną obsadą? To film, który każdy miłośnik kina gangsterskiego powinien znać. Produkcja z 2002 roku stworzona została przez Sama Mendesa i okazała się kasowym przebojem. Zagrali w niej Tom Hanks, Jude Law i Daniel Craig. Spójna i wciągająca historia opowiedziana w „Drodze do zatracenia” na pewno przypadnie Ci do gustu po obejrzenia filmów Kawulskiego.

PRZECZYTAJ TEŻ: Popcorn Day: 5 najlepszych seriali do obejrzenia z dziewczyną

Sługi wojny (Netflix, Canal+)

Wracamy do Polski i filmu w reżyserii Mariusza Gawrysia, „Sługi wojny”. Tym razem to rasowe kino sensacyjne opowiadające o policjantach, który próbują rozpracować tajemnicze morderstwo. Dochodzenie doprowadza ich do wielkiej afery. Rozwikłanie zagadki to dla nich ważne, ale śmiertelnie niebezpieczne zadanie. W filmie z 2019 roku zagrali Piotr Stramowski, Maria Kania i Paweł Królikowski.  Film dostępny jest na najpopularniejszych dostępnych w Polsce platformach streamingowych.